Zorlu PSM’den yılbaşı konseri sürprizi!

İsimli konu WH 'Magazin' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. Zorlu PSM’den yılbaşı konseri sürprizi! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]


  Zorlu PSM, farklı ülkelerden gelen genç opera yıldızlarını aynı konserde buluşturuyor. Dünyaca ünlü operalardan seçilmiş aryaları seslendirecek olan 7 yetenekli solistin sahne alacağı konserin sanat yönetmenliğini duayen rejisör Yekta Kara üstleniyor.

  8 Ocak Pazar günü, “Yeni Yıl konseriyle, Yeni Umutlara” adıyla gerçekleşecek gala konser, operaseverlere, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da adeta bir klasik müzik şöleni yaşatacak.

  6 ülkeden 7 farklı solist sahnede...
  Uzun yıllar Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Başrejisörlüğü ve Uluslararası İstanbul Opera Festivali Sanat Yönetmenliği gibi görevler üstlenen, yurt içinde ve yurt dışında sahnelediği operalarla ödüller kazanan Prof. Yekta Kara'nın sanat yönetmenliğini yaptığı konserde, 6 ülkeden gelen – Moskova'da Bolşoy Tiyatrosu, Dresden'de Semperoper gibi önemli opera sahnelerinde performans sergileyen – 7 farklı solist ve onlara eşlik edecek olan Antonio Pirolli şefliğindeki “Bosphorus Sinfonietta” orkestrası, yeni yılın ilk günlerinde klasik müzik sevenlere büyülü bir deneyim yaşatacak.
  Prof. Kara, sanat yönetmenliğini üstlendiği bu özel konserle ilgili bilgi verirken;
  “Dünyanın dört bir yanından İstanbul'a, özel olarak bizim için gelen genç sanatçılar var. Peki Güney Afrikalısı, Kanadalısı, Hırvatı, Türkü, Litvanyalısı, Yunanı, hepsi bir araya geldiğinde ne olur dersiniz? Bir şölen olur kuşkusuz. Müziğin, opera sanatının binbir rengini, doyumsuz farklı tınılarını sunarlar birlikte.”

  Mozart’tan, Wagner’e ünlü bestecilerin en ünlü aryaları Ana Tiyatro’da ...
  Mozart, Verdi, Wagner, Çaykovski gibi ünlü bestecilerin operalarından en güzel aryaların sunulacağı “Yeni Yıl Konseriyle, Yeni Umutlara” etkinliğinde sahne alacak solistler;
  Kanada'dan Emily Dorn (soprano), Litvanya'dan Maria Lobanova (soprano), Türkiye'den Burcu Hancı (soprano) ve Gürkan Gider (tenor), Hırvatistan'dan Jelena Kordic (mezzosoprano), Güney Afrika'dan Khanyiso Gwenxane (tenor) ve Yunanistan'dan Alexandros Stavrakakis (bas) olacak.
  26 Aralık 2016
  #1
 2. Zorlu PSM’den yılbaşı konseri sürprizi! Cevapları

soru sor

Zorlu PSM’den yılbaşı konseri sürprizi!