Zihinsel engelli kıza tecavüzün cezası belli oldu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 16 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Zihinsel engelli kıza tecavüzün cezası belli oldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  KAYSERİ'de zihinsel engelli 23 yaşındaki F.S.'ye tecavüzden yargılanan 26 yaşındaki Mehmet G. nitelikli cinsel istismar ve kişiyi hürriyetten yoksun kılma suçlarından 13 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

  2013 yılında merkez Kocasinan İlçesine bağlı Yenişehir Mahallesinde meydana gelen olayda, hastane raporu ile zekâ geriliği olduğu belirtilen F.S.’yi arabaya alan Mehmet G., bir süre sonra genç kıza cinsel saldırıda bulundu. Mehmet G., genç kızın yakınlarının şikâyeti üzerine Mehmet G. yakalanarak tutuklandı.

  Bugün 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık Mehmet G ve avukatı hazır bulundu. Nitelikli cinsel istismar ve kişiyi hürriyetten yoksun kılma suçundan tutuklu bulunan Mehmet G. suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti yargılama sonucunda Mehmet G.’yi mağdur genç kıza nitelikli cinsel istismar suçundan 10 yıl, kişiyi hürriyetten yoksun kılma suçundan ise 3 yıl hapis cezasına mahkum etti.
  16 Mart 2016
  #1
 2. Zihinsel engelli kıza tecavüzün cezası belli oldu Cevapları

soru sor

Zihinsel engelli kıza tecavüzün cezası belli oldu