Zayıflatan 10 Faydalı Egzersiz – Mükemmel Sonuçlar İçin Diyetisyen Tavsiyeleri

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, zayiflamakistiyorum06 üyesi tarafından 23 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır. Zayıflatan 10 Faydalı Egzersiz – Mükemmel Sonuçlar İçin Diyetisyen Tavsiyeleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]


  Zayıflatan 10 Faydalı Egzersiz – Mükemmel Sonuçlar İçin Diyetisyen Tavsiyeleri!


  Vücudunuzu forma sokacak ve sıkılaştıracak egzersizler mi arıyorsunuz? Zayıflatan egzersizler sayesinde dilediğiniz gibi sıkılaşabilir ve hayalinizdeki vücuda, alanında uzman bir diyetisyen kontrolünde kavuşabilirsiniz. Sadece diyet yapmanın kilo vermek için yeterli olmadığının bilincindeyseniz kalorilerinizi spor yaparak yakmak sizin için zor olmayacak demektir. Günlük egzersizler yaparak kilolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.


  İşte vücudunuzun daha ince görünmenize yardım edecek, zayıflatan 10 faydalı egzersiz


  1. İp atlama


  Zayıflatan egzersizler arasında ip atlamak en faydalı olanlardan biri. Hemen hemen her yerde yapılabilmesi ve masrafsız olması nedeniyle en kolay egzersizlerden sayılıyor. Aynı zamanda eğlenceli olan ip atlama, özellikle bacak kaslarınızı çalıştırır ve incelmenizi sağlar Diyetsiyenler de ip atlamayı kolay ve eğlenceli olması nedeniyle tüm danışanlarına öneriyor. Günde 100 kez ip atladığınızda 1 ay içerisinde vücudunuzdaki değişimi görürsünüz.


  2. Şınav


  Kilo verdiren egzersizler arasında zor ama etkili bir hareket olan şınav da var. Çoğu kişinin yapmayı tercih etmediği şınav egzersizi, omuz ve kol kaslarını çalıştırır. Haftada birkaç gün şınav çekerek kollarınızın şekillenmesini ve vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Duruşunuzu da düzeltecek olan şınav, kalp ve kardiyovasküler sağlık için de yararlıdır.


  3. Squat


  Son zamanların en çok yapılan egzersizlerinden olan squat, tüm vücudunuzu harekete geçirir. Zayıflatan egzersiz squat, kalçalarınızı eritmenize, vücudunuzu sıkılaştırmaya ve kalori yakmanıza yardım eder. Vücudunuzu şekillendiren bu hareket sayesinde aynı zamanda fiziksel sağlığınızı da güvence altına alırsınız. Gün içinde yaptığınız işlerin arasına squat hareketini de serpiştirirseniz fark etmeden kilo verdiğinizi görürsünüz.


  4. Yüzme


  Zayıflatan egzersizler için bir diğer önerimiz yüzmedir. Vücuttaki tüm kasları çalıştıran, aynı zamanda tansiyonu düşürme, kalbi güçlendirme ve aerobik kapasitesini geliştirme gibi özelliklere de sahiptir. Böylece beden ölçüleriniz de oranlı olur. Kilo verirken kendinizi çirkin hissetmezsiniz.


  5. Lunge (Öne sıçrama)


  Lunge egzersizine Türkçede öne atılım, sıçrama hareketi diyebiliriz. Bacak kaslarını sıkılaştırmaya yarayan bu hareket, düzenli yapıldığında zayıflamaya yardımcı olur. Hareketi zıplayarak yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Zayıflama egzersizleri arasında zorlanacağınız bir hareket olsa da yararını hızlı şekilde görürsünüz.  Hızlı Kilo Vermek İçin Diyetisyen Tavsiyeleri - Zayıflamak İçin Önce İsteyin ve Karar Verin!


  [​IMG]


  • Daha yavaş yemek

  • Daha fazla egzersiz yapmak

  • Sebze tüketmek

  • Daha çok su içmek

  • Kendinizi meşgul etmek

  • Öğün atlamamak

  • Motivasyonunuzu yüksek tutmak

  • Un, tuz ve şekerden uzak durmak


  Türkiye'nin en iyi diyetisyenlerinin zayıflamak için tavsiyelerini öğrenin ve İstanbul Diyetisyen uzmanlarına soru sormak için buradan iletişime geçebilirsiniz.


  6. Koşu


  Kilo verdiren egzersizler arasında koşmanın yeri ayrıdır. Diyetisyenler hiçbir şey yapamıyorsanız koşun ya da yürüyün der. Koşmak aynı zamanda stresi azaltır, kalp sağlığını korur, depresyon riskini düşürür ve kalori yakmayı kolaylaştırır. Ayrıca sıkı ve ince bacaklara sahip olmanızı da sağlar.


  7. Bisiklete binme


  Bisiklet sürmek bacak kaslarınızı çalıştırdığı için incelmenizi sağlayacaktır. Sırt ve kol kaslarınızı da güçlendiren bisiklet egzersizi, kalbinizin de daha verimli çalışmasını destekler ve kilo vermenize yardım eder. Kilo verdiren hareketler arasında bisiklet sürmenin yeri ayrıdır. Hızlı ve net sonuçlar almayı sağlar.


  8. At binme


  Haftada bir kez at binerseniz hem stresiniz azalır hem de kilo verirsiniz. Zayıflama egzersizleri arasında en pahalı ve zor olanlardan biri olsa da spor kulüplerinde bu egzersizi yapabilirsiniz. 1 saat at binmek 600 kaloriye kadar kalori yakımı sağlayacaktır.


  9. Kürek çekme


  Kilo verdiren hareketler düzenli yapıldığında yararlı olur. Kürek çekmek de bunlardan biri. Kollarınızı sıkılaştıracak olan bu hareket, zayıflarken sarkan kollarınızı toparlayacaktır. Spor salonlarında yer alan kürek aletinden yararlanarak bu sporu da kolayca yapabilirsiniz.


  10. Tenis oynamak


  Tenis tam olarak tüm kasları harekete geçiren bir spordur. Zayıflatan egzersizler arasında yer alan tenis, aynı zamanda uyluk, kol ve bacaklarınızı çalıştırır ve yağlarınızı yakar. Saatte 800 kalori yaktıran tenis, sosyal bir etkinlik olmasıyla da sizi eğlendirecektir.


  Zayıflatan egzersizler ve kilo verdiren hareketler sayesinde hem eğlenerek hem de sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşarak kilo verirsiniz. Verdiğiniz kiloları da tekrar almayarak daha mutlu bir yaşam sürersiniz. Kendinize özel egzersiz programı edinmek isterseniz Bireysel Beslenme Danışmanlığı hizmetinden yararlanarak doğru şekilde kilo vermeyi ve spor yapmayı öğrenebilirsiniz.


  Kaynak: www.diyetuzmani.com.tr


  [​IMG]
  23 Şubat 2018
  #1
 2. Zayıflatan 10 Faydalı Egzersiz – Mükemmel Sonuçlar İçin Diyetisyen Tavsiyeleri Cevapları

soru sor

Zayıflatan 10 Faydalı Egzersiz – Mükemmel Sonuçlar İçin Diyetisyen Tavsiyeleri