Yüz Yogası Nedir, Faydaları Nelerdir ?

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, AyseGultekin üyesi tarafından 7 Eylül 2015 tarihinde yazılmıştır. Yüz Yogası Nedir, Faydaları Nelerdir ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Yüz Yogası Nedir ?

  Yüz yogası yüzdeki kasların çalışmasına yönelik yüz egzersizlerini içinde barındıran bir tekniktir. Yüz egzersizleri dışında yüzdeki akupunktur noktalarına yönelik çeşitli hareketler de yüz yogası tekniği içerisindedir. Yüz yogasının temel amacı yüzü dinçleştirmek, daha gergin ve diri bir hale getirmektir. Yüz yogası ile kırışıklıkların, yüz çizgilerinin ve sarkmaların önüne geçilebilir. Yaşlanmayla beraber artan yüz çizgileri ve kırışıklıklar azaltılabilir, yeni kırışıklıkların ortaya çıkmasının önüne geçilebilir. Bu nedenle yüz yogası yaşlanmaya karşı cildin en iyi dostudur.

  Referans: http://www.yuzyogasiteknigi.com/

  Yüz Yogasının Faydaları:

  1) Yüzünüze daha genç ve güzel bir görünüm kazandırmak için uygulayacağınız yüz yogası egzersizleri sizi botoks yönteminin zararlarından ve toksik etkilerinden kurtaracaktır. Yüz yogası yapmanız botoksa göre daha sağlıklı bir çözümdür. Bunun dışında yaşlanma karşıtı kozmetik ürünler de içeriklerinde zararlı kimyasallar barındırır. Yüz yogası ise %100 doğal bir yöntemdir.
  2) Yüz yogası yüz ve boyun kaslarını çalıştırarak güçlenmesini sağlar. Yüz kaslarınız sıkılaşarak güçlendiğinde cildinize daha çok kan ve oksijen taşınır. Bu da kollajen üretimini artırır ve yüzünüzün daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  3) Yüz yogası yüz kremlerinden ve estetik cerrahi yöntemlerinden çok daha ucuzdur. Ayrıca daha az zamanınızı alır. Günde birkaç dakika yüz yogası tekniklerini uygulamanız yeterli olacaktır. Piyasadaki çoğu yöntem çok pahalı ve işe yararlılığı kesin olmayan yöntemlerdir.
  4) Belirli yüz ifadeleri, yüzümüzdeki istemsiz kasılmalar ve alışkanlıklar yıllar geçtikçe yüzümüzde derin çizgiler yaratır. Yüz yogası yüzümüzdeki yaşlanma sürecini oldukça yavaşlatır. Yüz yogası ile yüz çizgilerinin oluşumunu ve kırışıklıkları minimum düzeye indirebiliriz.
  5)Yüz yogası ile yüzünüzdeki sarkıklardan kurtulabilirsiniz. Sarkmış gerdanlarınızı ve gıdıdaki sarkmayı yüz yogası ile güçlendirip sıkılaştırabilir ve bunlardan ebediyen kurtulabilirsiniz.
  6) Günlük hayatta istemsiz olarak boynumuzu ve yüzümüzdeki kasları gereriz. Bu durum yüz gerginliğine, strese ve boyun ağrılarına neden olmaktadır. Yüzdeki bu gerginlik yüz kasları üzerinde yeterince kontrol sahibi olamadığımız için gerçekleşir. Yüz yogası yapanlar yüzlerindeki kasların hepsi üzerinde kontrollerini artırarak yüzdeki gerginliğe son verebilirler.
  7) Yüz yogası yaparak daha iyi ve daha güzel görüneceksiniz. Bu durum özsaygınızı ve kendinize güveninizi bir hayli artıracaktır. Gündelik yapacağınız birkaç dakikalık yüz yogası hareketleri sizin kendinizi gün be gün daha iyi hissetmenizi ve daha güzel bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır.

  Referans: http://www.yuzyogasiteknigi.com/
  7 Eylül 2015
  #1
 2. Yüz Yogası Nedir, Faydaları Nelerdir ? Cevapları

soru sor

Yüz Yogası Nedir, Faydaları Nelerdir ?