Yüksekova'dan acı haber!.. 1 Özel Harekat polisi şehit!

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 31 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Yüksekova'dan acı haber!.. 1 Özel Harekat polisi şehit! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde operasyonlar devam ederken, öğle saatlerinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Özel Harekat polisi İdris Polat şehit oldu. Şehit İdris Bolat'a, 1991 yılında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekat polisi amcasının adının verildiği ortaya çıktı.

  Yüksekova İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonlar devam ediyor.

  Orman Mahallesi'nde yoğunlaşan operasyonlar sırasında bugün PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

  Çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşle yaralanan Özel Harekat polisi İdris Polat şehit düştü.

  Şehit polis İdris Polat'ın cenazesi, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenecek törenin ardından memleketi Amasya'ya uğurlanacak.

  İsmini aldığı amcası gibi şehit oldu

  HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde şehit olan Özel Harekat polisi 23 yaşındaki İdris Bolat’ın Amasya’nın Helvacı Mahallesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. Şehit İdris Bolat'a, 1991 yılında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekat polisi amcasının adının verildiği ortaya çıktı.

  Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada 2 yıllık Özel Harekat polisi İdris Bolat şehit düştü. Şehidin Amasya merkeze bağlı Helvacı Mahallesi'ne giderek aileye acı haberi vermek isteyen Amasya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Amasya Müftüsü İsmail İpek ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Sadi Ergin evde kimseyi bulamadı. 2 yıl önce göreve başlayan Özel Harekat polisi İdris Bolat'ın şehit haberini vermek için Mahalle Muhtarı Salim Kelek, cep telefonundan ulaştığı baba Osman Bolat'a ise oğlunun şehit olduğunu söylemeyip, "Bir imza işin var. Buradaki polis arkadaş seni bekliyor" dedi.

  Mahalle muhtarı tarafından getirildiği evinin önünde baba 54 yaşındaki Osman Bolat'a acı haberi Müftü İsmail İpek verdi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba Osman ve anne Hatice Bolat çifti daha sonra evlerine geçti. Evin bulunduğu sokağa polisler tarafından Türk bayrağı asıldı. Hakkari Yüksekova’da şehit olan Özel Harekat polisi İdris Bolat’ın Merve ve Muhammed Enes isminde iki kardeşinin daha bulunduğu belirtildi.

  İdris Bolat’ın şehit haberini alan komşuları, akrabaları evine taziye ziyareti için akın etti. Baba Osman Bolat ve şehidin kardeşi Muhammed Emin taziyeleri kabul ederken ayakta durmakta güçlük çekti. Şehit Özel Harekatçı Bolat için evinin önünde Kuran okunarak dualar edildi.

  Şehit İdris Bolat'a, 1991 yılında Diyarbakır’da şehit olan Özel Harekat polisi amcasının ismini verildiği öğrenildi.

  ŞEHİT POLİS TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI
  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Özel Harekat polisi İdris Bolat için Van Jandarma Filo Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törene Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van 6'ncı Hudut Alay Komutanı Albay Ali Yalçın, kurum amirleri ve polisler katıldı. Tören şehit polis Bolat'ın öz geçmişininin okunmasıyla başladı. Daha sonra İl Müftüsü Nimetullah Arvas Kuran ve dua okudu. Ardından şehit Özel Harekat Polisi Bolat'ın Türk Bayrağı'na sarılı tabutu bir süre meslektaşlarının omuzunda taşınarak ambulansa bırakıldı. Şehit Bolat toprağa verilmek üzere uçakla memleketi Amasya'ya gönderildi.
  31 Mart 2016
  #1
 2. Yüksekova'dan acı haber!.. 1 Özel Harekat polisi şehit! Cevapları

soru sor

Yüksekova'dan acı haber!.. 1 Özel Harekat polisi şehit!