Yüksekova'da yoğun silah sesleri duyuluyor

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 8 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır. Yüksekova'da yoğun silah sesleri duyuluyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Rec0

    Rec0 Yönetici

    HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'ndeki opersyonlar devam ederken, bugün sabah saatlerinde ilçe merkezinde hava hareketliliği oldu.

    İlçenin Dize ve Orman mahallelerinde ise yoğun silah sesleri duyuluyor.
    Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağınını ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu' tüm hızıyla devam ediyor. Gece boyunca zaman zaman patlama seslerinin yankılandığı ilçede, sabah saatlerinde ise hava hareketliliği oldu. Helikopterlerin sürekli uçuş yaptığı Dize ve Orman Mahallerinde yoğun silah ve patlama sesleri duyuluyor.
    Genelkurmayın'ın dünkü son açıklamasına göre toplam 135 PKK'lının etkisiz hale getirildiği ve 197 el yapımı patlayıcını imha edildiği Yüksekova'nın Dize, Kışla, Orman, Mezarlık ve Yeşildere Mahalleleri'nde ise barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve bombalı tuzakların imha edilmesi için başlatılan temizlik çalışması sürüyor.
    8 Nisan 2016
    #1
  2. Yüksekova'da yoğun silah sesleri duyuluyor Cevapları

soru sor

Yüksekova'da yoğun silah sesleri duyuluyor