Yüksekova'da yoğun çatışma sesleri

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 31 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Yüksekova'da yoğun çatışma sesleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'ndeki operasyonlar devam ederken, zırhlı araçlarla girilen Kaniheyder Mahallesi'nde sabah saatlerinde yoğun çatışma sesleri duyuldu.

  Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu' tüm hızıyla devam ediyor. Gece boyunca sessizliğin hakim olduğu ilçede, sabahın ilk ışıkları ile birlikte hareketlilik yaşandı. Helikopterler ilçe üzerinde ve çevresinde dolaşırken, Kaniheyder Mahallesi'nde ise yoğun silah ve çatışma sesleri duyuldu.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın dünkü son açıklamasına göre 92 PKK'lının etkisiz hale getirildiği ve 93 bombalı tuzağın imha edildiği ilçenin Güngör ve Cumhuriyet mahallelerinde bombalı tuzakların imha edilmesi nedeniyle bugün de sık sık patlamalar yaşandı.

  Bu arada, dün saat 20.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ilçenin Vezirli Köyü ve Çimenli Mezrası'nda da bugün sabah saatlerinde hareketlilik yaşandığı gözlendi.

  1 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ, 13 PATLAYICI İMHA EDİLDİ

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde devam eden operasyonlarda dün bir PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiği, 13 el yapımı patlayıcının da imha edildiği açıklandı.

  Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, dünkü ile birilkete operasyonlarda ölü ele geçirilen PKK'lı sayısının 93, imha edilen patlayıcı sayısının da 106'ya çıktığı bildirildi. Açıklamada şöyle denildi:

  "Hakkâri / Yüksekova’da devam eden operasyonda; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 93’tür.), bir Kaleşnikof piyade tüfeği, bir tabanca, bir pompalı tüfek, dört roketatar mühimmatı, bir el bombası, çok sayıda Kaleşnikof piyade tüfeği ve Dragunov keskin nişancı tüfeği fişeği, üç gaz maskesi ve bir dürbün ele geçirilmiş, 13 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 106’dır.)"
  31 Mart 2016
  #1
 2. Yüksekova'da yoğun çatışma sesleri Cevapları

soru sor

Yüksekova'da yoğun çatışma sesleri