Yüksekova ve Şırnak'tan acı haber: 2 şehit, 1 yaralı

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 26 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Yüksekova ve Şırnak'tan acı haber: 2 şehit, 1 yaralı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde devam eden operasyonlarda 1 özel harekat polisi şehit olurken, 1 özel harekat polisi de yaralandı.

  PKK'lı grupları etkisiz hale getirmek, kazdıkları hendekleri kapatmak, oluşturulan barikatları kaldırmak amacıyla 13 Mart'ta başlatılan operasyon sürdürülürken dün akşam Özel Harekat Şubesi'nde görevli 1 polis şehit düştü, 1 polis de yaralandı.

  ŞEHİT POLİS TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI

  HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki özel harekat polisi Emre Fıstıkeken'ın cenazesi Van Jandarma Filo Komutanlığı'nda düzelenen törenle memleketine gönderildi.

  Uğurlama törenine Van Valisi İbrahim Taşyapan, 6'ncı Hudut Alay Komutanı Albay Ali Yalçın, kurum amirleri, askerler ve polisler katıldı. Tören, şehidin öz geçmişlerini okunması ve saygı duruşuyla başladı. İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın dua okumasının ardından şehit cenazesi tören mangası tarafından omuzlarda taşınarak uçağa götürüldü. Bu sırada özel hareket polislerinden oluşan bir grup, şehit arkadaşları Emre Fıstıkeken'in tabutunu taşımak için uçağa koştu. Özel Hareket polisleri tabutu bir süre taşıdıktan sonra tekbirler eşliğinde uçağa bıraktı. Daha sonra da şehit özel harekat polisi Emre Fıstıkeken'in cenazesi askeri uçakla memleketi Nevşehir'e uğurlandı.

  Şehit polis Emre Fıstıkeken’ın acısı Göre’yi sardı

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi'nde şehit düşen özel harekat polisi Emre Fıstıkeken’in acısı, Nevşehir’in Göre Beldesi'ndeki yakınlarını gözyaşlarına boğdu. Şehitin annesi Şerife Fıstıkeken’in Göre beldesi doğumlu, babası Ayhan Fıstıkeken’in ise Nevşehir merkezde doğduğu, şu anda İzmir’de yaşadıkları belirtildi. Anne ve babası acı haberi alır almaz şehidin defnedileceği Göre Beldesi'ne hareket etti.

  Hakkari’nin Yüksekova İlçesi'nde şehit düşen özel harekat polisi 24 yaşındaki Emre Fıstıkeken’in Nevşehir’in Göre Beldesi'nde bulunan akraba ve komşularının ocağına ateş düştü. Şehit Fıstıkeken’in Göre Beldesi'nde bulunan akrabaları sabahın ilk saatlerinden itibaren sokakları ve evlerini Türk bayraklarıyla donattı. Şehit Emre Fıstıkeken’in dayısı Mehmet Ateşok şunları söyledi:

  "Hakkari’nin Yüksekova İlçesi'nde Hakk’ın rahmetine kavuştu, şehit düştü. 'Vatan sağ olsun' diyoruz. Vatan ve bayrak için şehit düştü. Allah rahmet eylesin. Başımız sağolsun. Anne ve babası İzmir’de yaşıyordu. Haberi alınca uçağa binip geliyorlar. Cenaze buradan kalkacak. İki yıl önce göreve başladı. En son iki ay önce görüştük. ‘Görevimin başındayım, çalışıyorum’ dedi. Anne ve babası İzmir’de oturuyorlar. Bizi ziyaret etti, gitti."

  Şehit Emre Fıstıkeken’in cenazesi bugün ikindide Göre Beldesi'nde kılınacak namaz ardından toprağa verilecek.

  Şırnak'ta 1 korucu şehit oldu

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ta devam eden operasyonlar sırasında PKK'lıların silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan bir korucunun kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "26 Mart 2016 tarihinde saat 02.10’da, Şırnak il merkezinde devam eden operasyonda bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman korucumuz ağır şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."
  26 Mart 2016
  #1
 2. Yüksekova ve Şırnak'tan acı haber: 2 şehit, 1 yaralı Cevapları

soru sor

Yüksekova ve Şırnak'tan acı haber: 2 şehit, 1 yaralı