Yeni Ubuntu çok yakında!

İsimli konu WH 'Linux - Mac OS' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 17 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Yeni Ubuntu çok yakında! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Yeni Ubuntu çok yakında!
  Ubuntu 11.04 ortaya çıktı! İşte yenililkler!

  Dev Linux dağıtımı Ubuntu'nun yeni sürümü geliyor! İşte çıkış tarihi, Unity ara yüzü ve dahası...

  Popüler Linux dağıtımı Ubuntu'nun yeni sürümü duyuruldu. 'Natty Narwhal' adındaki Ubuntu 11.04, 28 Nisan'dan itibaren ubuntu.com adresinde indirmeye sunulacak.

  Yeni sürümde entegre edilen Unity ara yüzüyle beraber işletim sistemi daha temiz ve sade bir görünüm kazanıyor. Akıllı telefon ve tablet işletim sistemlerinden eklenen Unity, küçük ve dokunmatik ekranlarda işlevselliği maksimize etmek üzere tasarlanmış.

  Unity, yoğun grafik işlemleri yapabildiği için destekleyen bir ekran kartınız yoksa otomatik olarak Ubuntu'nun geleneksel sürümü başlıyor. Unity yanında Ubuntu 11.04'deki arama da gözden geçirilmiş: Arama Google gibi arama motorlarını baz alıyor ve aynı alan içerisinden uygulamaları, müzikleri, videoları ve her tür dosyayı bulmayı kolaylaştırıyor.

  Ubuntu Software Center'da yapılan yenilikler sayesinde yeni uygulamak eklemek ve yorumları görmek daha kolay. 'Global Menu' sayesinde ise ön yüklenmiş uygulamaları ekranın üst tarafında görmek mümkün.
  17 Ağustos 2011
  #1
 2. Yeni Ubuntu çok yakında! Cevapları

soru sor

Yeni Ubuntu çok yakında!