Yeni Doğan Bebek Yoğun Bakım Ünitesi

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 29 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Yeni Doğan Bebek Yoğun Bakım Ünitesi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Öğrenme NICU tüm hakkında çoğu preemie ebeveynlik ilk adımdır. Sen yenidoğan yoğun bakım ünitesi (NICU) bir yabancı gezegene bir ziyaret gibi hissedebilirsiniz bebeğinizin ziyaret ilk kez. Mekanları, sesleri ve kokuları, tüm, ve Bilmediğiniz kapılar kilitli ve koruyordu. Hatta insanlar içinde farklı bir dil konuşuyoruz gibi görünse! Yoğun bakım anaokulları ve bakıcılara sen Äôll hakkında biraz bilmek, orada deneyim daha az korkutucu yapmak için, bebeğinizin odaklanmaya izin buluşuyor.
  Ne NICU nedir?
  NICU (seçtiğiniz) ile tekerlemeler yenidoğan yoğun bakım ünitesi için standlar, bazen özel bir bakım kreş çağırdı. Erken, kim doğum sırasında sorun varsa, ya da hastanede devam ederken sorunlu doğan için bu anaokulları bakımı bebekler.

  Düzeyleri NICU Care
  Olan ekstra yardıma ihtiyacınız olsa da tüm NICUs bakımı bebekler, farklı NICUs bakım farklı seviyelerde sunuyoruz.

  Seviye I: Temel Yenidoğan Bakımı: Seviye 1 Kreş bakım sağlıklı, tam süreli bebekler. Onlara özellikler sunan özel bakım aktarmak için hazır almak bebeklerin dönem yakınında doğan stabilize edebiliyoruz.

  Seviye II: Özel Yenidoğan Bakım: Bu Kreş bebekler büyük 32 hafta gebelik de doğan bakım veya kim daha ciddi koşulların iyileşme vardır.

  * Seviye IIA: Bu Kreş destekli havalandırma vermemektedir.
  * Seviye IIB: Bu Kreş az 24 saat havalandırma yardım sağlayabilir ve ayrıca sürekli pozitif havayolu basıncı (CPAP) sağlayabilir.

  Seviye III: Subspecialty Yenidoğan Bakımı: sickest bebekler için Seviye III NICUs bakım ve destek sunan en büyük değişiklik.

  * Seviye IIIA: Kreş için bu bebeklerin bakımı 28 hafta daha büyük doğumlu. Bunlar merkezi yerleşim hattı gibi mekanik havalandırma ve küçük cerrahi işlemler sunuyoruz.
  * Seviye IIIB: Level IIIB NICUs, mekanik ventilasyon farklı sunabilir pediatrik uzman geniş bir erişim var, x-ray ötesinde görüntüleme becerilerini kullanarak ve bazı ameliyatlar anestezi gerektiren sağlayabilir.
  * Seviye IIIC: en akut bakım düzeyinde IIIC NICUs sağlanır. Bu uyku, ve ECMO dahil olmak üzere gelişmiş havalandırma, sağlayabilir konjenital kalp kusurları düzeltmek için de dahil olmak üzere gelişmiş ameliyatları, Äúopen kalp, AU ameliyatları sağlayabilir.

  NICU Personel ve Caregivers
  Süre bebeğinizin NICU olduğu için, o için doktor, hemşire ekibi tarafından, ve diğer tıbbi bakım uzmanları olacaktır.

  Neonatoloji: Neonatologists ve bakım ek eğitim ile pediatristlerin olan yeni doğan bebekler. Neonatal hemşire uygulayıcıları, ya da bakımı içinde yenidoğan uzman ileri uygulama hemşire ve doktorlar eğitim pediatristlerin (sakinlerinin) veya neonatologists da bebeğiniz için bir katılıyor neonatologist gözetiminde yardım olabilir (arkadaşlarının) gerekir.

  Hemşirelik: Hemşireler NICU-to-günlük değerlendirme ve bakımı bebekler günün en sağlar. Onlar yakından veliler ve çalışmaları ile neonataloji onların bakımı altındaki bebekler için en iyi bakımı sağlamak.

  Solunum tedavisi: Solunum terapisti, vantilatörler ve CPAP makineleri gibi solunum donanımları yönetmek onlar doktor, AO emirlerine göre işleyen emin olun. Ayrıca tedavileri nefes sağlayabilir.

  Mesleki ve fiziksel terapistler: Prematüre bebeklerin sağlıklı büyüme ve kalkınmayı teşvik özel konumlandırma gerektiren, onlar iyi yemek için öğrenme emin olun ve özel yardıma ihtiyacınız olabilir bebek masaj yararlanabilir. Mesleki terapist (OTS) ve fiziksel terapistler (PT) bu hizmetleri sağlamak.

  Süre bebeğinizin NICU olduğunu Yardımcı personel: sağlık çalışanları yukarıda listelenen ek olarak, diğer birçok yardımcı eller de aileniz için bakım olabilir. Kim NICU, laktasyon danışmanlar, bebekler için anneler olan bebekleri ve yardım anneler için anne sütü sağlamak, onların prematüre bebeklerin emzirme ve din adamlarından ve danışmanlar anne-baba, bebek, Aos hastalığı ile baş etmeye yardımcı öğrenmek için ilaçlar hazırlamak eczacıların karşılayabilir.
  29 Aralık 2009
  #1
 2. Yeni Doğan Bebek Yoğun Bakım Ünitesi Cevapları

soru sor

Yeni Doğan Bebek Yoğun Bakım Ünitesi

Alakalı Aramalar:

 1. nicu nedir

  ,
 2. nicu ne demek

  ,
 3. neonatologist nasıl bir meslek

  ,
 4. nıcu hemşiresi,
 5. yenidoğan bebek üşütürse www.webhatti.com