Yeni Bir Başlangıç Nasıl Yapılabilir Yeni Bir Kariyer İçin Doğru Başlangıç

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 16 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Yeni Bir Başlangıç Nasıl Yapılabilir Yeni Bir Kariyer İçin Doğru Başlangıç hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda yeni bir başlangıç nasıl yapılabilir ve yeni bir kariyer için doğru başlangıç hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Kadın Sağlığı paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Yeni Bir Başlangıç Nasıl Yapılabilir Yeni Bir Kariyer İçin Doğru Başlangıç ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.  [​IMG]

  Kariyeriniz İçin Yeni Bir Başlangıç
  Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç için fırsattır. Bu yıl kariyerinizde nasıl bir gelişme, nasıl bir ilerleme kaydetmek istiyorsunuz? Profesyonel destek hizmeti sunan Dream Job Coaching adlı firmanın kurucusu Joel Garfinkle ın bu yılı kariyerinizdeki en parlak yıl yapmak için birkaç önerisi var. İşinizin en çok hangi yanlarını sevdiğinize karar verin. Neyi en çok sevdiğinize karar verince de, bu işten daha çok yapmanın yollarını arayın. Zevk aldığınız bir projeye odaklandığınızda kendinizi bütün gün boyunca enerjik hisseder ve hiç yorulmazsınız. Sizin hoşunuza giden işlerin iş arkadaşınızın veya patronunuzun hiç sevmedikleri olduğunu fark edebilirsiniz. Herkesin karlı çıkacağı bir durum yaratmaya çalışın.
  Çevrenizden öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenin
  Ofiste kim yaptığı işten çok zevk alıyor ve aynı zamanda da işini en iyi yapıyor? Bu arkadaşınızdan ne öğrenebilirsiniz? İşe gelmeyi seven insanlar pozitif enerji yayarlar, ve bu ruh hali bulaşıcı olabilir. Bu enerjinin size de geçmesini sağlayın.
  Kariyer imzanızı belirleyin
  Sizi hem kişisel, hem de profesyonel anlamda tarif eden tek bir cümle yazmanız gerekse ne yazardınız? Kendinize özgü imzanızı bulmaya çalışın ve bu cümleyi yapmak istediğiniz iş ve olmak istediğiniz kişiye ulaşırken size yön veren bir rehber olarak kullanın.
  Neyi kontrol edip neyi kontrol edemeyeceğinizin farkına varın
  İşte gergin olmanıza neden olan şeylerin bir listesini çıkarın. Kontrol edebileceklerinizi daire içine alın, kontrol edemeyeceklerinizin ise üstünü çizin. Üstünü çizdiğiniz maddeler için daha fazla zaman ayırmamaya karar verin, enerjinizi çözebileceğiniz sorunlar için harcayın.
  Şu andaki pozisyonunuzun üzerindeki işleri yapın
  Patronunuza, sizin pozisyonunuzun kapsadığı işlerden daha çok sorumluluk gerektiren bir görev üstlenmeyi teklif edin. Bu göreve alışkın olmanız, gelecekte bir üst pozisyon için aday gösterilmenizi sağlayacaktır.
  Özgeçmişinize geçecek projeler yapın
  Yeni bir proje seçerken, size en çok faydası olanı belirlemeye çalışın. Yaptığınız işin sayısal sonuçlarını çıkarın ve özgeçmişinize ekleyin.
  İş ortamında insan ilişkilerinizi güçlendirin
  Ofisinizdeki koşulları kimse iş arkadaşlarınızdan daha iyi anlayamaz. İş arkadaşlarınızla iyi ilişkiler kurmaya çalışın, onları tanımaya ayırdığınız zaman hem kişisel, hem de profesyonel gelişiminize bir yatırım niteliğindedir.
  Genel manzarayla ayrıntıları bir arada görmeye çalışın
  İş yaşamınızdaki genel manzara, yani genel vizyonunuz nedir? Sizi hedefinize götürecek küçük adımlar, yani ayrıntılar nedir? Kendinize, bugün ulaşabileceğiniz küçük bir hedef belirleyin ve işe buradan başlayın; örneğin sektörel bir derneğe katılmak gibi.
  Doğru yolda olduğunuzdan emin olun
  Gerçekten yapmak istediğiniz işi mi yapıyorsunuz? Yapmanız gereken işle, yapmak istediğiniz iş birbirine uymuyor mu? Kariyeriniz ilgi alanlarınızla ve doğal yeteneklerinizle uyuşmuyorsa yukarıda sıraladığımız önerilerin hiçbiri işe yaramaz. Bir kariyer değerlendirmesi yapmanız gerekiyorsa, bu yılın ilk işi olarak onu yapın.
  16 Ekim 2013
  #1
 2. Yeni Bir Başlangıç Nasıl Yapılabilir Yeni Bir Kariyer İçin Doğru Başlangıç Cevapları

soru sor

Yeni Bir Başlangıç Nasıl Yapılabilir Yeni Bir Kariyer İçin Doğru Başlangıç

Alakalı Aramalar:

 1. yeni bir başlangıç nasıl yapılır