Yengeç burcu ve yengeç burcunun özellikleri

İsimli konu WH 'Yengeç' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Yengeç burcu ve yengeç burcunun özellikleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  YENGEÇ BURCU VE YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ
  • [​IMG]
  • Elementi : Su
  • Özelligi : Çok duygusal
  • Yönetici Gezegeni : Ay
  • Metali : Gümüs
  • Ugurlu Günü : Pazartesi
  • Ugurlu Sayisi : 2
  • Ugurlu Taslari : Yakut, aytasi
  • Ugurlu Renkleri : Beyaz, gümüs, gri, violet
  • Ugurlu Çiçekleri : Nilüfer, beyaz gül, zambak
  • Ugurlu Kokulari : Misk, müge, leylak
  • Ugurlu Müzik : Ask melodileri
  • En Belirli Özelligi : Sadakat
  • En Büyük Ideali : Maddi güven
  • En Büyük Hatasi : Dikkatsizlik
  • En Büyük Arzusu : Toplumda yükselmek
  • En Büyük Yetenegi : Güzel konusma becerisi

   [​IMG]

   Yengeç'in gelip geçici huylari Ay'a göre ayarlanmistir. Yengeç yükselen alçalan tüm dalgalanmalara karsin, hep ayni insan olarak kalir. Ona ilk kez, çilginca kahkahalar atarken rastlayabilirsiniz.

   O'nun bu gülüsü kaçamayacaginiz kadar bulasicidir. Dikkat çekmeye çalismazlar. Yengeç'lerde anlasilmaz bir göze çarpma yetenegi vardir.

   Karamsarlik hiç yakasini birakmaz her zaman güzelim tatli hayalleri bozmak için tetiktedir.

   Yengeç'in gözyaslari hiçbir zaman timsahin gözyaslarina benzemez. O'nun hassas kalbi derin irmaklarindan tasar. Sert bir bakisinizla veya sesinizin hirçin tonuyla o'nun hassas duygularini yaralayabilirsiniz.

   Acimasizlik gözlerinin yaslarla dolmasina, ya da tümüyle içine kapanmasina neden olabilir. Kirildigi zaman bunu anlamaniz kolay olmaz, çünkü sitemli bir sessizlige bürünür ve duygularini yansitmaya yanasmaz.

   Iki esas Yengeç tipi vardir. Birinci tip güzel yuvarlak yüzlü, yumusak cildi, genis gülümseyen bir agzi, yuvarlak gözleri ve bebek yüzlü bir görünüsü vardir. Kusursuz bir ay imaji.

   Ikinci tipe daha sik rastlanir.Yüzde sasmaz "Yengeç görünüsü" hemen dikkati çeker. Oldukça büyük kafatasi, asagi dogru sarkan kaslar, çikik elmacik kemikleri göreceksiniz. Göze çarpan bir alt çene vardir.

   Tüm Ay insanlarinin çok anlamli yüzleri vardir. Bir konusma sirasinda yüzlerinde binlerce ruh hali oynasir. Yengeç geçmise saygi duyar ve iliklerine kadar bir vatanseverdir.

   Yengeç, ayni zamanda bir sir küpüdür. Insanlar otomatik olarak onlara sirlarini açarlar. Yengeçler'in sefkati derindir ve büyük ölçüde sezgiye dayanir. Aklina koydugu zaman, ondan gizlenebilecek hiçbir sir yoktur. Yalnizca bilgi toplar, düsünür ve düsüncelerini yansitir.

   Yengeç duygularini ayna gibi yansitsa da, elde edebilecegi birsey ugruna savasmadan ondan vazgeçmez.

   Sira cömertligi gelince de, Yengeçler ayni sekilde davranirlar. Yengeç'in yüregi o kadar yumusaktir ki, baskasinin yokluk çekmesine dayanamaz. Gerçekten üzülür ve yardim etmek ister.

   Kadin ve erkek Yengeç evlerine çok baglidir. Yengeç burcundan bir kisi "benim" diyebilecegi bir ocagi olmadikça asla mutlu olmaz. Uzun bir yolculuktan eve döndügünüzde Yengeç'in yüzündeki ifadeye bakin. Mutluluktan uçuyor olacaktir.

   Bir kenarda ne kadar parasi olursa olsun bir Yengeç kendini asla emniyette hissetmeyecektir. Ne kadar sevilirse sevilsin daha fazlasini isteyecektir.

   Yengeç'in duygulari vücutlarindan daha güçlü olabilir. Üzüntü ve korku onu hasta eder, nese iyilestirir.

   Vücutlarinin en hassas bölgesi, dizler, böbrekler, idrar kesesi ve deridir. Bas ve yüz, mide ve sindirim sistemi de hassas bölgelerdir.

   Pekçok Yengeç insani çiçek yetistirmekte ustadir.

   Yengeç'lere göre nedense yiyecek, güvenligi simgeler. Gerçekten yesin ya da yemesin, kiler yiyecekle dolup tastigi zaman, Yengeç kendini daha çok güvende hisseder. Yengeç için yiyecek israfi büyük bir suçtur.

   Her iki cinste de büyük bir annelik iç güdüsü vardir.

   Yengeç'in hassas yapisi sert bir kabukla örtülmüstür ve firtinali denizlerden sakinacak kadar akillidir.

   Her Yengeç'te bir parçacik ay çilginligi vardir. Bazen uzaklardaki bu bahçenin anisi onu kahkahalarla güldürür. Arada sirada üzüntüyle aglamasina da neden olur.
  18 Aralık 2009
  #1
 2. Yengeç burcu ve yengeç burcunun özellikleri Cevapları

 3. Okudukça mutlu oluyorum yengeç olduğum için :D Paylaşım için teşekkürler =)
  25 Aralık 2009
  #2
soru sor

Yengeç burcu ve yengeç burcunun özellikleri