yengeç burcu özellikleri :)

İsimli konu WH 'Yengeç' kategorisinde, !.Akeneton.! üyesi tarafından 18 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. yengeç burcu özellikleri :) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]
  [​IMG]
  Gurubunuz : Su

  Uğurlu gününüz : Pazartesi

  Uğurlu sayınız : 2

  Uğurlu taşınız : Yakut, aytaşı

  Uğurlu renkleriniz : Beyaz, gümüş, beyazımsı, gri

  Uğurlu çiçekleriniz : Nilüfer, beyaz gül, zambak

  Uğurlu kokunlarınız : Misk, müge, leylak

  Uğurlu müzik : Aşk şarkıları

  En bilirgin özelliğiniz : Sadakat

  En büyük emeliniz : Maddi güven

  En büyük hatanız : Dikkatsizlik

  En büyük arzunuz : Toplumda yükselme


  Yengeçler duygusallıkları ve duyarlıkları ile tanınırlar. daha çok kadınlara yakışan bu burç yuvayı simgelediğinden yengeçler yuvalarına düşkün olurlar. Kolay anlaşılabilir ve geçinilir tipler değildirler. İyi günlerinde iyi kalpli, neşeli ,yardım sever, düşünceli ve anlayışlıdırlar fakat herhangi belirgin bir neden olmadan somurtkan ve alıngan olabilirler. Kendileri ile konuşanlara ya ters cevap verir ya a hiç cevap vermezler. içten anlayışlı bir arkadaş olup kimi zaman başkalarının sorunlarını can kulağı ile dinletip ardım etmek islerler kimi zaman da yalnızca kendi dertlerini anlamaktan başkalarını dinlemezler. Yakınlarını ve arkadaşlarını çok sevmelerine arşın bunu pek belli etmezler. Zaman zaman herkesin konuştuğunu zannederler. Bu olay gerçek ise de çok sor bağışlar, kendilerine yapılanı unutmazlar. Ufak bir konuda incinirse çok üstünde dururlar ve olayı büyütürler. Düşüncesizce söyledikleri sert sözlerle arkadaşlarını kırabilirler. Ama kendilerini eleştirilmesinden hiç hoşlanmazlar. Bu sert görünüşlerine karşın çok yumuşak ve iyi kalplidirler Yalnızca kendilerini korumak için bu burcu simgeleyen yengeler gibi kabuklarına çekilir, sert görünüşlü olurlar.

  Yengeç'ler çok karmaşık insanlardır. Kendilerini tehlikeden hissettikleri zaman dev gibi güçlü, baz de çocuk gibi zayıf ve savunmasız olurlar somurtkan, kötü huylu ve hırçın ya da iyi kalpli, korucuyu ve yumuşak. Bir sarkaç gibi bu uç oktalar arasında gider gelirler. Bu sarkacın dengede durabilmesi için Yengeçlere mutlu bir yuva güvenlik gereklidir. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Aynı sorumluluğu karşılarından beklerler.

  Kafalarına bir konu takılmışsa melânkolik, içe dönük ve her şeyden uzak dururlar. Kimi zaman onları oranızda bir duvar varmış gibi hissedebilirsiniz. Bu engeli aşan ve onlarının güvenini kazanan kişiler yumuşak, sevgi dolu bir kişi ile karşılaşırlar.

  Aşladıkları işi yarım bıraktıkları hemen hemen hiç görülmemiştir. İşlerine oldukları kadar sevdiklerine de bağlı olduklarından bir kez sevince sürekli severler. Öfke onları acımasız bir düşman yapabilir ama yine de haylaz çocuğunu seven anneler gibi sevmeye devam ederler. Yengeçler ancak sevgi ile yönetebilirler; onlara zorla bir şey yaptırmak isterseniz tam tersini yaparlar. Oysa aşık bir Yengeç'çe yaptıramayacağınız bir şey yok gibidir. yengeç burcunu tanımlayan cümle "HİSSEDERİM" dir. Ev işlerini, özellikle yemek yapmayı severler. Burçlar kuşağının en iyi aşçılarıdırlar dır.

  Yengeçler çok kuruntudurlar ve bunu neredeyse bir sanat olarak uygularlar. Dertlerini çoğu kez içlerine atıp gizlemeyi ve bu yüzden acı çekmeyi severler. Bu yüzden de sindirim sistemleri bozulabilir ve hatta ülser olabilirler. Yeri gelince hayır deme cesaretini göstermeyi, hoşgörüsüzlük, çekingenlik ve aşırı duygusallıklarını kontrol etmeyi öğrenmelidirler.

  Yengeçler müziğe yatkındırlardır. Bazıları dinsel jonularla çok ilgilenirler.mistik konularla ilgilenirse kendilerini yitireceklerine inandıklarından meraklarını gidermeye çalışır ama derinlemesine incelemekten korkarlar.

  Yengeç burcu iyi bir iş adamı, hemşire, ev kadını, ana okulu öğretmeni, denizci, antikacı, tarihçi olabilirler. Olağanüstü belleklerinin yardım ile isim, tarih ve kişisel ayrıntıları hatırlamaktaki başarılarını zekaları ve kurnazlıkları ile birleştirdikleri zaman iyi bir iş adamı olurlar. Soylu ve dingin bir ortamda çalışmayı severler.

  Yengeç burcu anneliği de simgeler. Bu yüzden Yengeç'ler annelerine çok bağlı olurlar.çocuklara gösterdikleri bağlılık ve sevgi yüzünden onları rahatsız edebilir. Çocukların büyüdüğünü hiç kabul etmezler ve onaylamadığı bir şey yaptıklarında "Ben gençken böyle bir şey yapmazdı; ozaan her şey başkaydı" diye söylemeye başlarlar.
  Yeneç burcunda doğan çocıklar evlerini severler. Onları azarlamak yerine "Böyle yapman beni üzüyor" demeniz yeterlidir. Çok çabuk etkilenir ve incinirler. Dans ve yüzme konusunda başarılı olabilirler.

  18 Nisan 2011
  #1
 2. yengeç burcu özellikleri :) Cevapları

 3. paylaşım ıçın tşkler...
  18 Nisan 2011
  #2
 4. Rica ederim burcunuz size uyuyomu :)
  18 Nisan 2011
  #3
 5. genelı:D....
  18 Nisan 2011
  #4
 6. Benimki Aslan ama pek uymuyo :)
  18 Nisan 2011
  #5
 7. hmmm..olabılır bazı ınsanlar taşımaz özellıgını ;)
  18 Nisan 2011
  #6
 8. Taşıyamamaktan değil taşımak istememekten dolayı bence :)
  18 Nisan 2011
  #7
 9. hmmmm.....öle dıosan öledır:D
  18 Nisan 2011
  #8
 10. Evet öyle :)
  18 Nisan 2011
  #9
 11. paylaşım için sağol.. ama duygusal degilim : )
  25 Nisan 2011
  #10
 12. Rica ederim sağolun :)
  25 Nisan 2011
  #11
 13. Ben burcumun özelliklerini taşıyorum durduk yere sinirlenebilyorum :)
  9 Haziran 2011
  #12
 14. yengeçmisin sen:D
  9 Haziran 2011
  #13
 15. Evet Abla :D En garip burç bence Durduk yere ağlayabiliyorum hiç sebeb yokken kaga ediyorum :D
  9 Haziran 2011
  #14
 16. aynenn:D bnde yengecim:D
  9 Haziran 2011
  #15
 17. Abla yengeç burçları inatçıda oluyor İnatçı mısın :D
  9 Haziran 2011
  #16
 18. et cnm tüm özellgi tasıyom mubarek:D
  9 Haziran 2011
  #17
 19. Bende abla her yerde inatçı değilim ama inadım tutarsa tamamdır :D
  9 Haziran 2011
  #18
 20. atnen...bi kıskançlık yok nedense:muha::muha:
  9 Haziran 2011
  #19
 21. yok valla ben çok kıskancımdır :D Derste biri beni geçtiği zaman çok kıskanıyorum Hele matematikten anlayanları daha ayrı kıskanıyorum :muha:
  9 Haziran 2011
  #20
soru sor

yengeç burcu özellikleri :)