Yağmur altında 'Adalet' yürüyüşü

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 18 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Yağmur altında 'Adalet' yürüyüşü hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  ESKİŞEHİR'de CHP İl teşkilatı tarafından düzenlenen 'Demokrasi' yürüyüşü yağmur altında yapıldı.

  Akşam saatlerinde Porsuk Bulvarı'nda toplanan yaklaşık 300 kişi, 'Adalet' yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti. Aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı'nın da bulunduğu kalabalık, çeşitli sloganlar atarak Şair Fuzuli ve İsmet İnönü caddelerinde yürüdü. Yağmur altında yapılan yürüyüş, Eski Bağlar Mahallesi'ndeki Espark Alışveriş Merkezi önünde tamamlandı.

  Yürüyüş sonunda konuşma yapan Sinan Özkar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet' yürüyüşüne Eskişehir'den destek verdiklerini söyledi. Özkar şöyle dedi:

  "Bu ülkede haksızlığa uğrayan, hukuksuzluğa uğrayan gerekçesiz tutuklanan, gerekçesiz mahkumiyetler verilen siyasallaştırılmış bir yargının önünde adalet talebiyle genel başkanımızın başlatmış olduğu yürüyüşe Eskişehir'den de destek veriyoruz. Bütün Türkiye destek veriyor. Bütün herkes bu idealin etrafında birleşmiş durumda. Ve bu ideali gerçekleştireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Zafer sosyal demokratların, zafer liberallerin, zafer sosyalistlerin, zafer ezilenlerin, zafer ülkücülerin, yani bu ülkenin insanının zaferi olacaktır."

  CHP İl Başkanı Sinan Özkar'ın konuşmasının ardından kalabalık çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.
  18 Haziran 2017
  #1
 2. Yağmur altında 'Adalet' yürüyüşü Cevapları

soru sor

Yağmur altında 'Adalet' yürüyüşü