WOW Başlangıç

İsimli konu WH 'World Of Warcraft' kategorisinde, berkay98 üyesi tarafından 10 Ağustos 2009 tarihinde yazılmıştır. WOW Başlangıç hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bunu Siz Değerli Üyelerimiz İçin Alıntı Yaptım Yeni Başlayanlara İyi Bir Rehber Olıcağını Düşündüm :)

  Başlangıç:
  İlk olarak World of Wrcraft Başlangıç cdsini almalısınız.Bu Cd yaklaşık olarak 30-35 ytl arasında bir fiyata sahip.Cd nin içinde 1 Ay oynama Hakkı var.Bu cd ile max 60 lwl olabilirsiniz.Eğer 60 lwl olamadan 1 aylık oynama süreniz biterse yenisini almak zorundasınız.(Kredi Kartı ile yada Game Card ile). 60 lwl olduk artık oyuna devam edebilmek için vede 60 lwl de ksacağımız haritanın içinde bulunduğu World Of Warcraft The Burning Crusade Adlı 2. paketimizi satın alıyoruz.Bu paketin içinde 1 ay bedava oynama süresi yok yani paketi aldıktan sonra süreniz bitti ise ektra olarak süre de satın almanız gerekli.(1 aylık oynama hakkı max 30 ytl)

  İlk Cdmizi aldık Oyuna girişimizi Yaptık Oyunda KArşımıza Farklı Irklar Ve Farklı Classlar Gelicektir.

  Classlar:
  1-)Warrior (Savaşçı):Meele Dps(Atacker) ve Tank olarak 2 şekilde kullanılır.Tank warrior yüksek hp ve armor a sahiptir fakat çok düşük bir atağı vardır. Skilleri atak üzerine değil yaratıkları üstünde tutmak için tasarlanmıştır.Fury(dps)Warior
  diğer dps classlara göre yüksek hp ve armor a sahiptir.pve de pek kullanılan bir class değildir. Ama pvp de çoğu classa sorun çıkartacağınız garantidir.Warrior Class ında Mana yerine Rage denen ve birine atak yaptıkça dolan bir enerji sistemi vardır.

  2-)Paladin:Meele Dps(Atacker),Tank ve Healer olarak 3 şekilde kullanılır.Tank Paladin dier tanklar gibi yüksek hp ve armor a sahiptir. Warrior dan farklı olarak alan skilleri sayesinde birçok yaratığı aynı anda tanklayabilirler.Kötü yanı warrior tanklar gibi seri olamamasıdır çünki mana içmek zorundadır.Retri(dps) paladin pve de fazla kullanılmayan bir classda retri paladindir.Ama pvp için güzel bi karakter olabilir.Healer Paladin Yüksek mana ve armor a sahiptir.Paladin için ideal classlardan biridir.lvl kasarken birçok yaratığı aynı anda kesebilirsiniz.Boss Fight larda en önemli karakterlerdendir.Heal i kritik üzerine dayalıdır. Heal yaparken manası biterse o boss un kesilemeyeceği anlamına gelir [​IMG]

  3-)Priest:Shadow(Ranged Dps),Healer ve Discipline olarak 3 şekilde oynanır.Shadow Priest genelde pve de kullanılan iyi dps lerdendir. Healer Priest lerin Paladinlerden farklı olarak restore şeklide instant olarak atılan healleri vardır. Bu heal yüksek bir avantaj sağlar fakat paladin healerlardan kat kat düşük olan armorları nedeniyle çok fazla hasar alırlar.Discipline Priest daha çok pvp de kullanılan bir classdır. Özelliği ise mana burn skili ile karşıdaki healerların mana sını silebilmesidir.

  4-)Warlock:Ranged Dps olarak kullanılan bir classdır.İnstant zehirleri ile çok yüksek hasarlar verirler. Yüksek hp ye sahiplerdir. Cloth sınıfı elbiseler giydikleri için armorları düşüktür. Yanlarında kendi çıkarabildikleri petleri vardır. Petleri sayesinde lwl atlarken hiç zoluk çekmezler. Fear adı verilen ve düşmanı belli bir süre sağa sola koşturan bir skilleri vardır. Bu skill gerek pvp gerekse pve de walock için en önemli skillerden biridir.

  5-)Mage (Büyücü):Ranged Dps olarak kullanılan bir classdır.Pvp ve Pve de en iyi Dps classlarından biridir.Yüksek hasar veren büyüleri sayesinde düşmanlarını kolayca alt edebilirler.Mageler genel olarak pvp için Frost ve pve için Fire talentini kullanırlar.Can ve armorları Düşüktür. Cloth sınıfı elbise giyerler. Polymorph skilleri sayesinde karşıdaki düşmanı belli bi süre için kuzuya çevirebilirler bu skill onların vazgeçilmez olmasını sağlayan skillerdendir.

  6-)Rogue (Bıçakçı): Meele Dps olarak kullanılan bir sınıftır. Pvp ve Pve de yüksek hasar verebilirler. Görünmez olarak hareket edebilir ve düşmanına güzel sürprizler yapabilirler. Diğer Meele dps lerden farklı olarak Can ve armorları dha düşüktür.

  7-)Hunter (okçu): Ranged Dps olarak kullanılan bir sınıftır. Hayvanlardan istediğini yanına pet olarak alabilirler. Pvp ve Pve de yüksek Hasar Verebilen sınıflardandırlar. Mail sınıfı elbiseler giyerler. Diğer Ranged Dps lerden çok dha fazla armora sahiptirler.

  8-)Shaman:Healer , Ranged Dps Ve Meele Dps Olarak kullanılan reknli bir sınıftır.
  10 Ağustos 2009
  #1
 2. WOW Başlangıç Cevapları

 3. Paylaşım için saol...
  14 Ağustos 2009
  #2
 4. Teşekkürler ...
  24 Ocak 2010
  #3
 5. Bu oyuna para harcamadan oynayamıyormuyuz inidirip mesela.. yada ücretsiz versiyonu yokmu bunun..
  1 Şubat 2012
  #4
 6. konu için teşekkürler.
  1 Şubat 2012
  #5
soru sor

WOW Başlangıç