Windows XP Windows XP Professional 64 bit Orjinal Microsoft Download

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 12 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır. Windows XP Windows XP Professional 64 bit Orjinal Microsoft Download hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici


  Windows XP Professional 64 bit Orjinal Microsoft Download
  [​IMG]

  Windows Xp Pro 64 Bit - Engilish microsoft download

  Windows XP 64-Bit Edition, Wind64 API tabanlı yeni nesil uygulamalar için ölçeklenebilir, yüksek performanslı bir platform sağlıyor. 32-bit sistemlere kıyasla mimarisi, çok büyük miktarda veriyi daha verimli bir şekilde işliyor ve sekiz terabayta kadar sanal belleği destekliyor. 64-bit Windows ile uygulamalar daha fazla veriyi sanal belleğe önceden yükleyerek IA-64 işlemcinin hızlı bir şekilde erişebilmesini sağlıyor.

  Windows XP 64-Bit Edition 16 GB RAM'i ve 16 terabayt sanal belleği desteklediğinden, büyük veri kümeleri kullanan uygulamaları daha hızlı çalıştırabiliyor. Uygulamalar çok daha fazla veriyi sanal belleğe önceden yükleyebilir ve böylece Intel Itanium işlemcinin verilere hızlı bir şekilde erişebilmesini sağlayabilir. Bu özellik, verinin sanal belleğe yüklenme süresini ve depolama aygıtlarında arama, okuma ve yazma sürelerini azaltarak uygulamaların daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışmalarını sağlıyor.

  64-Bit ve 32-Bit Mimarilerin Karşılaştırılması

  Adres Alanı
  64-bit Windows
  32-bit Windows


  Sanal bellek
  16 terabayt
  4 GB


  Disk belleği dosyası
  512 terabayt
  16 terabayt


  Hiper alan
  8 GB
  4 MB


  Disk belleği havuzu
  128 GB
  470 MB


  Diske alınmayan havuz
  128 GB
  256 MB


  Sistem önbelleği
  1 terabayt
  1 GB


  Intel Itanium İşlemci Ailesine Göre En İyi Hale Getirildi

  Windows XP 64-Bit Edition özel olarak Intel Itanium işlemcilere uygun bir şekilde en iyi hale getirildi ve Itanium işlemcinin Açık Paralel Komut İşleme (EPIC) tasarımı gibi önemli özelliklerinden yararlanacak şekilde geliştirildi. IA-32 (x86) komut setinden farklı olan EPIC komut seti, Intel Itanium işlemcilerin 20 işlemi aynı anda yapabilmesini sağlıyor.

  Kayan Nokta

  Windows XP 64-Bit Edition, Intel Itanium platformunun sağladığı geliştirilmiş kayan nokta performansından ve belirli bir sürede çok daha fazla işlem yapabilme özelliğinden de yararlanıyor. En üst performansını göstererek çalışan bir 900-MHz işlemci 6.4 GFLOPS'a kadar işlem yapabilir�Mekanik Bilgisayar Destekli Mühendislik (MCAE) ve finansal işlemler gibi çok büyük miktarda veri kullanan senaryolar için gerekli güç.

  32-bit mimariye yönelik uygulama geliştiriciler Itanium ortamında çalışan Windows'ta da rahat ve verimli bir şekilde çalışabilecekler. 64-bit Windows'a yönelik uygulamalar üzerinde çalışan uygulama geliştiriciler yeni uygulama geliştirme ortamının, Windows 32-bit sistemler için kullandıkları ortamla aynı olduğunu görecekler; Microsoft Win64� uygulama programlama arabirimi (API) Microsoft Win32* API ile aynı. Mevcut API'ler üzerinde, çalıştıkları platformun özelliklerini daha iyi yansıtabilmeleri için gerekli değişiklikler yapıldı. Bunun sonucunda uygulama geliştiriciler için programlama kolaylaştırılmış ve öğrenme süresi kısaltılmış oldu; 64-bit Windows için kod yazmak 32-bit Windows için kod yazmaktan farklı değil.

  64-bit Windows uygulama geliştirme ortamı, UI ve programlama modelleri, ağ kullanımı, güvenlik, grafik, multimedya, Tak ve Çalıştır, dizin hizmeti ve araç özellikleri gibi birçok 32-bit Windows özelliğini destekliyor. İşlevlerin büyük bir bölümü, bir uygulamanın çalıştığı platformun hesaplama özelliklerini yansıtacak şekilde yeniden düzenlendi.

  Bunun sonucunda uygulama geliştiriciler için program yazmak kolaylaştırılmış ve öğrenme süresi kısaltılmıştır; 64-bit Windows için kod yazmak 32-bit Windows için kod yazmaktan farklı değil.

  Güvenilir Uygulama Geliştirme Araçları

  Windows'un, tüm platformlar içinde en sağlam uygulama geliştirme araçlarına sahip olması, yeni nesil uygulamaların geliştirilmesini kolaylaştırıyor. Uygulama geliştiriciler, Microsoft Visual Studio* uygulama geliştirme sistemini 32-bit uygulamalar yerine 64-bit uygulamalar geliştirecek veya hem 64-bit hem de 32-bit ikili dosyalar oluşturan entegre projeler yaratacak şekilde ayarlayabilirler. Pentium işlemci kullanan bilgisayarlarda 64-bit Windows programlarını geliştirirken, uygulama geliştiricilerin 32-bit Windows ve Microsoft Visual C++* geliştirme ortamını kullanmaları önerilmektedir.

  Platform SDK'sı yeni veri türlerini destekleyerek, işaretçilerin ve işaretçi tarafından gösterilen değişkenlerin platformun çalışma hassaslığını yansıtabilmesini sağlıyor. Böylece, uygulama geliştiriciler Win32 veya Win64 tabanlı sistemlerde çalışabilecek uygulamaları tek bir kaynak kodunu derleyerek oluşturabilirler. Aynı kaynak kod hem 64-bit hem de 32-bit platform için kullanılabilir. Bu strateji sayesinde 64-bit mimariye yönelik uygulama geliştirme maliyetleri azalmaktadır. Kodu 32-bit ortamda oluşturun, yeniden derleyin ve 64-bit Windows ortamında test edin.

  ISV Katılımı

  Microsoft, Intel ve orijinal cihaz üreticisi (OEM) ortakları hedef kullanıcı senaryolarını desteklemek üzere önemli yazılım firmalarıyla (ISVs) bir araya geldi. Microsoft'un Teknik Beta Programı, Intel'in pilot sistemleri ve birçok uzak 64-bit geliştirme laboratuarlarının kullanımı sayesinde yüzlerce ISV bugüne kadar pek çok uygulama geliştirdi. Microsoft'un vizyonu, 64-bit Windows platformlarında Microsoft uygulamaları da dahil olmak üzere kullanılabilir uygulama sayısını artırmaktır.

  Birlikte Çalışma Uyumluluğu

  Windows XP 64-Bit Edition, Windows on Windows 64 (WOW64) x86 benzetim katmanını kullanarak 64-bit teknik uygulamaların 32-bit iş uygulamalarıyla entegre bir şekilde çalışabileceği zengin bir platform sunuyor. WOW64 alt sistemi 32-bit uygulamaları 64-bit uygulamalardan ayırarak dosya ve kayıt çakışmalarını önler. Hem konsol hem de grafik kullanıcı arayüzü (GUI) uygulamaları hizmet uygulamaları olarak destekleniyor. Sistem, kes ve yapıştır işlemleri ve COM kullanımı gibi senaryolarda 32/64 sınırları arasında uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Ancak, 32-bit süreçler 64-bit DLL'leri, 64-bit süreçler de 32-bit DLL'leri yükleyemiyor.
  64-bit donanım bir çok 32-bit uygulama ile uyumlu bir şekilde çalışacak, ancak 32-bit uygulamalar 32-bit donanım üzerinde daha yüksek performansa sahip olacaktır. WOW64, kişisel verimlilik sağlayan 32-bit uygulamaları çalıştıracak şekilde tasarlandığından yaratıcılık ve birlikte çalışmaya yönelik yepyeni bir kullanım olanağı sunuyor.


  Tanıdık Bir Ortam

  Windows XP 64-Bit Edition, 32-bit Windows sistemlerinde kullanılan aynı araçlarla yönetilebiliyor. Kullanıcılar 32-bit Windows ile ilgili bilgilerinin tamamının 64-bit Windows ortamında da işlerine yarayacağını görecekler. Kurulum, yapılandırma ve yönetim özellikleri de aynı olacak. Kullanıcılar, sistem yöneticileri ve yardım masası çalışanları 64-bit Windows kullanıcı arayüzünün (UI) 32-bit Windows XP UI ile aynı olduğunu görecekler. Bu sayede, kurumlar, tek bir işletim sistemini tüm masaüstü bilgisayarlarında standart bir şekilde kullanarak yönetim maliyetlerini önemli ölçüde kısabilecekler.
  Windows tabanlı Çözüm
  Windows en yüksek sayıda uygulama, donanım ve destek ortağına sahip olduğundan, kullanıcılarına çözümlerini ne şekilde üretecekleri konusunda daha fazla seçenek sunuyor.  Ayrıntılar

  32-Bit ve 64-Bit Windows Platformları Arasındaki Farklılıklar

  32-bit ve 64-bit Windows platformları arasındaki en önemli farklılık destekledikleri bellek büyüklüğüdür. Şu anda, 32-bit Windows platformu 4 GB'a kadar sistem belleğini ve her süreç için 2 GB'a kadar ayrılmış bellek büyüklüğünü destekleyebiliyor. Windows XP 64-Bit Edition 16 GB'a kadar RAM ve donanım özelliklerinin gelişmesine ve bellek büyüklüklerin artmasına bağlı olarak, 16 terabayta kadar sanal bellek kullanımını destekleyecek.

  Kullanıcılar bazı özelliklerin değişmiş olduğunu görecekler, ancak 64-bit Windows platformu genel olarak, 32-bit Windows platformunda bulunan özelliklerin büyük bir çoğunluğunu içeriyor.

  Sistem Gereksinimleri

  Windows XP 64-Bit Edition, Intel ve bazı OEM'lerin sunduğu 64-bit anakart ve çip setini gerektirmektedir.

  Mühendislerin otomotiv veya uçak tasarımı gibi alanlarda ticari başarıyı yakalayabilmeleri için, bir yandan çok sıkı güvenlik gereksinimlerini karşılamaya çalışırken diğer yandan da tasarımlarını rakiplerinden daha hızlı bir şekilde görselleştirebilmeleri çok büyük önem taşımaktadır.

  Bilgisayar destekli tasarım ve mühendislik uygulamalarının daha büyük modelleri daha kısa sürede çalıştırmalarına gereksinim duyulur. Bu uygulamaları kullanan tasarımcılar ve mühendisler, büyük bellek desteği, hızlı iş yapabilme özelliği ve kayan nokta hesaplarının daha hızlı olmasından yararlanacaklar.

  Otomobil ve uçak gibi tasarım ürünleri, hava akımı, basınç ve ısı gibi etkilerin belirlenebilmesini sağlayan analiz araçlarına yönelik bir pazar oluşturdular. Bu araçlar farklı malzemelerin toleranslarını ve özelliklerini belirlemek için kayan nokta işlemleri kullanmakta, yoğun ve karmaşık matematik hesapları yapmaktadır. Tasarımcılar, kaza simülasyonu gibi gerçek dünyaya ait senaryolar geliştirebilir ve sonuçları modellerine uygulayarak tasarladıkları ürünlerin daha iyi olmasını sağlayabilirler.

  Dijital İçerik Oluşturma

  İki boyutlu (2-D) ve üç boyutlu (3-D) canlandırma ve renklendirme, görüntü düzenleme ve oyun geliştirme alanları Dijital İçerik Oluşturmanın (DCC) üç önemli koludur. Bu alanlar, Intel Itanium işlemciler üzerinde çalışan Windows XP 64-Bit Edition'ın sağladığı daha yüksek ve daha hızlı bellek kullanımı ve geliştirilmiş kayan nokta performansından en çok yararlanacak iş kollarının başında gelir.

  Artan bilgi işlem gücü sayesinde oyun geliştiriciler ve animatörler modellerini veya ekran görüntülerini renklendirme işlemlerini daha kısa sürede yapabilir Ayrıca, bir modelin küçük boyutlu tel çerçeve görüntüsü ile çalışmaları yerine, tam-renklendirilmiş 3-D modeller ile çalışabilmelerini sağlar. Geliştirme sürecinde tam olarak renklendirilmiş modeller ile çalışabilmek, animatörlerin ve oyun geliştiricilerin yaratıcılıklarını en üst düzeyde kullanabilmelerini sağlamaktadır.

  Bilimsel Çalışmalar ve Yüksek Performanslı Hesap Gerektiren Çalışmalar
  Petrol ve doğal gaz arama, hava simülasyonu ve diğer gelişmiş simülasyonlar gibi büyük bellek desteği ve daha hızlı kayan nokta kullanımına gereksinim duyan birçok bilimsel alan ve yüksek-performanslı bilgi işlem uygulamaları bulunmaktadır. Bu tür çalışmalar Windows XP 64-Bit Edition kullanan iş istasyonlarının sağlayacağı yüksek kapasite ve hızdan en iyi şekilde yararlanabilir.


  Windows XP 64-Bit Edition, işlemcinin hızlı bir şekilde erişebilmesi için bu büyük veri kümelerinin belleğe yüklenebilmesini sağlar. Bellekte tutulan verilere, sabit diskteki verilere oranla 10,000 kat daha hızlı bir şekilde erişilebildiğinden istenen analizler çok daha kısa sürede yapılabilir. Veriler ayrıca, ayrıntılı 2-D veya 3-D modellerle görselleştirilerek her tür bilimsel çalışma ve yüksek performanslı hesaplamalar güvenilir bir platformda yapılabilir.  Download: TIKLA
  Windows XP Professional x64 Edition (365 Tage)

  Format cd si Nasil yapilir videolu Anlatim
  Son düzenleyen: Moderatör: 14 Aralık 2016
  12 Kasım 2010
  #1
 2. Windows XP Professional 64 bit Orjinal Microsoft Download Cevapları

 3. teşekkürler elinize sağlık.:)
  24 Aralık 2010
  #2
 4. elinize sağlık
  31 Aralık 2010
  #3
 5. güzel paylaşım teşekkürler
  1 Ocak 2011
  #4
 6. key istiyor kurmaya başladım product key bölümündeyim acil yardım ederseniz sevinirim....
  3 Ocak 2011
  #5
 7. Key paylaşımı yasaktır !..
  3 Ocak 2011
  #6
 8. teşekkürler
  9 Ocak 2011
  #7
 9. Bende indiriyorum şuan sorun olmaz yüklenir ama türkçe yama tutarmı bilmem
  22 Mart 2011
  #8
 10. arkadaşlar kyi nerden buluruz
  acil yardım
  31 Mart 2011
  #9
 11. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici


  Arkadaslar key yada serrial paylasimi yasak oldugundan veremiyoruz ama bunun cözüm yollari var Google den mutlaka bulabilirnisiz:)
  31 Mart 2011
  #10
 12. emeginize saglık
  23 Nisan 2011
  #11
 13. Bunu İndidikten Sonra Nasıl Yuklicez Kardeş Solermisiniz
  22 Mayıs 2011
  #12
 14. teşekkürler...

  neden key paylaşımı yasak ki...?
  22 Mayıs 2011
  #13
 15. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  Indirdikten sonra Isobuster Programi ile Cd ye cekersin Ondan sonra Yüklersin:)
  22 Mayıs 2011
  #14
 16. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici


  Key yasak Cünkü Telif hakki icerdigi icin yani daha acik söylemek gerekirse Para ile satilan programlar oldugu icin yasak sadece deneme sürümlü programlarin paylasimina izin var:)
  22 Mayıs 2011
  #15
 17. teşekkürler
  6 Ağustos 2011
  #16
 18. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  rica ederim 2005 üyesi bir arkadasimissiniz :D
  8 Ağustos 2011
  #17
 19. Türkçeleştirme işlemi nasıl olacak arkadaşlar yamayı nereye atacaz cd içine ? bilgisi olan varmı ?
  12 Eylül 2011
  #18
 20. Eline sağlık Kardeşim güzel paylaşım :bravo: :tamam:
  4 Ekim 2011
  #19
 21. googla xp orjinal yapma yazasan ordan çıkar:)

  13 dakika süre sonraki ekleme :

  elinize sağlık:):):):)
  5 Kasım 2011
  #20
soru sor

Windows XP Professional 64 bit Orjinal Microsoft Download