Windows XP Windows XP Format Atma (Resimli anlaTım)

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, Rick üyesi tarafından 11 Mart 2006 tarihinde yazılmıştır.

1. tşkrler kardeş emeğine sağlık..!!:muahaha::bravo:
    30 Ağustos 2009
  2. saol paylasim icin :)
    16 Eylül 2009
  3. sağol paylaşım için
    11 Ekim 2009
  4. Ya gerçekten yazmak isterim fakat vaktim olmuyor arkadaşlar özür diliyorum bundan dolayı ama kısa bir zaman sonra katılacağım...
    12 Ekim 2009
  5. bu arada arkadaşlar sizden bir ricam olacak bana iletişim formu oluştururken direk mail göndermek için bir örnek şablon varsa ve nereye ne ekleyeceğimide üstüne yazabilirseniz çok ama çok mutlu olurum bunun için çok zaman harıyorum ama bir türlü yardım alamıyorum bu konuda bana mailde atarsanız sevinirim alesbilgisayar@ales-group.com
    12 Ekim 2009
  6. AnLatım için teşekkürLer format atmak isteyenLerin işine yarayabiLir..=)
    17 Kasım 2009
  7. paylaşım için teşekkürler :)
    19 Kasım 2009
  8. gerçekten çok güzel anlatım olmuş emeğine yüreğine sağlık yardımın için çok teşekkürler ben formatta bazı yerleri karıştırıyodum ama şimdi bu anlatım sayesinde zorlanmayacam ellerine sağlık paylaşım için çok teşekkürler :tamam::bravo::)
    20 Aralık 2009
  9. tesekkurler.emegınıze sağlık:yuppi:
    2 Şubat 2010
  10. saolasın yeğen
    13 Mart 2010
  11. laptopa format attım xp yükledim yeniden ama kopya dvdleri açamıyorum orjinal dvd + cd yada kopya cd açılabiliyor ne yapmalıyım
    format öncesi böyle bi sorun yoktu
    15 Mart 2010
  12. DİZÜSTÜNE FORMAT ATMA;
    dizüstü pc otomatik format atar,cd GEREKMEZ.
    pc ilk aldıgınız haline döner unutmayın!!!!!diger herşey silinir.
    Dell ctrl+f11
    HP f11
    Sony f10
    acer alt+f10
    benq f11
    sıemens f8yani herhangi bir cd kullanmanız gerekmiyor.

CD İle Attın Şimdi Dellin Orjinal Yedeğinide Ghost Programı İle Açabilirsin Sadece
    DELL RECOVERY SORUNU ÇÖZÜLDÜ (CTRL+F11'İ YENİDEN ÇALIŞTIRMAK) Şu Konudan Alıntıdır..
    DELL Inspiron 6400 dizüstü bilgisayar sahibiyseniz ve bilgisayarınızın "recovery" özelliği bozulmuşsa yani açılışta "Ctrl+f11" tuşuna bastığınızda "recovery" menüsü gelmiyorsa bu problemin kesin çözümü bu konuda.
    * Bilgisayarınıza "Ctrl+f11" (recovery) özelliğini kullanmadan bir XP ya da Vista CD'si kullanarak format attıysanız bilgisayarınızın "recovery" özelliği kaybolur. "Ctrl+f11" çalışmaz hale gelir. Eğer format atarken sabit diskinizdeki "recovery" bölümünü silmemişseniz (3 Gb'lık bir alandır) Recovery özelliğini geri getirmek mümkün.
    * Forumda bu konunun çözümünü "geekiad" adlı arkadaşımız buldu. Ben sadece onun yazdıklarını daha derli toplu bir şekilde yeni bir konu açarak paylaşmak istedim. Biliyorum ki bir çok kişi bu konunun sıkıntısını çekiyor.
    YAPMANIZ GEREKENLER:
    1) http://ftp.us.dell.com/app/R121517.EXE adresinden "recovery" özelliğini onarmak için gerekli programı indirin.
    2) "R121517.EXE" dosyasına çift tıklayarak programı kurun.
    3) Kurulum bittikten sonra karşınıza "Dell MediaDirect Repair Utility A05" adlı bir iso dosyası gelecek. (Eğer iso dosyasının olduğu klasör açılmadıysa "C:\dell\drivers\R121517" dizininde söz konusu iso dosyasını bulabilirsiniz.
    4) İso dosyasını cd'ye yazdırın ve PC'yi yeniden başlatın (restart)
    5) Açılışta "Press any key to boot cd rom" yazısında herhangi bir tuşa basın ve açılışı bekleyin.
    6) Açılış bittiğinde gelen ekranda "F:\" yazılı yere sırasıyla:
    cd MD2
    ve
    repair
    komutlarını yazın. Her komuttan sonra "Enter"a basın.
    7) Açılan menüde işlemi onaylamak için "ok" i seçin.
    8) İşlem tamamlandığında "Done" yazar. PC'yi kapatmak için kapatma tuşuna basın.
    ARTIK CTRL+F11 çalışıyor.
    9 Haziran 2010
  13. krdş peki şifreyi nerden bilecezz bana lütfen ö.m. atabilirimisn
    28 Haziran 2010
  14. teşşekkürler paylaşım için :bravo::bravo:
    10 Ağustos 2010
  15. Bilmeyenler için güzel bilgi Teşekkürler.
    14 Ağustos 2010
  16. ELLERİNE SAĞLIK:tamam:
    25 Ağustos 2010
  17. Eline Sağlık Çok GüzeL oLmuŞ ...:bravo::bravo:
    31 Ağustos 2010
  18. elininizew sağlık iyi paylaşım olmuş
    13 Ekim 2010
  19. peki acer aspire 5220 için de bir link verebilirmisiniz yada bu program acer da işe yararmı
    18 Kasım 2010
  20. HeLaL olSuN kardeş ellerine sağlık :bravo: :alkis:
    6 Aralık 2010
soru sor

Windows XP Format Atma (Resimli anlaTım)