Windows 10'da Counter Strike: GO Engine Error Hatası Çözümü

İsimli konu WH 'Oyun Genel' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 5 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Windows 10'da Counter Strike: GO Engine Error Hatası Çözümü hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  Windows 10'a Yükselttikten Sonra "Counter Strike: GO Engine Error" Hatası

  [​IMG]

  Counter Strike: GO oyununu çalıştırmaya çalıştığınızda Engine Error "your graphics hardware does not support all features (CSM)needed to run this" diye bir hata ile karşılaşıyorsanız çözümü oldukça basittir. Eğer bu hata Windows 10'a geçtikten sonra oldu ise aşağıdaki adımları uygulamanız kesinlikle sizi çözüme kavuşturacaktır.
  Windows 10'da "Counter Strike: GO Engine Error" Hatası Neden Olur?
  [​IMG]

  DirectX 12 destekleyen oyunları oynayabilmeniz için Windows 10 işletim sitemi gerekiyor. Çünkü Windows 8.1'de DirectX 12 desteği bulunmuyor. Yani bir önceki işletim sisteminizde DirectX 12 olmadığı için ve yükseltmeden sonrada Windows 10'da olmadığı için bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

  Ayrıca ekran kartı sürücüsü Windows 10 ile uyumlu olmayabilir. Ekran kartı driverı uyumlu değil ise bu tarz sorunlar doğaldır. Çözüm için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
  Windows 10'da "Counter Strike: GO Engine Error" Hatası Çözümü
  DirectX 12'den kaynaklanıyorsa eğer DirectX 12'yi indirip kurmanız gerekiyor. Ama Windows'a ait olduğu için indirmenize gerek yok. Eğer daha önceden DirectX'in herhangi bir sürümü yüklü ise Windows Update üzerinden güncelleme yaparak eski sürümü DirectX 12'ye güncelleyebilirsiniz.

  DirectX 12 sorununu çözdünüz ve hata hala devam ediyorsa ekran kartınızın driverını güncellemeniz gerekiyor. Bunun için bilgisayarınızın üretici sitesini açın ve Windows 10 ile uyumlu ekran kartı driverını indirin. Daha sonra driverı kurun. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra sorununuz çözülecektir.

  Ayrıca son olarak da Antivirüs programını ve Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakıp oyunu çalıştırmayı denemeniz hatadan kurtulmanızda faydalı olabilir.
  5 Ocak 2017
  #1
 2. Windows 10'da Counter Strike: GO Engine Error Hatası Çözümü Cevapları

 3. Eyvallah hocam sağolasın
  21 Temmuz 2017
  #2
  YλяCλη ve Rec0 bunu beğendi.
soru sor

Windows 10'da Counter Strike: GO Engine Error Hatası Çözümü