Wİn 2000 Professİnel Kurulumu Ve Wİn98 İle KarŞilaŞtirilmasi

İsimli konu WH 'Bilgisayar' kategorisinde, Kyren üyesi tarafından 1 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Wİn 2000 Professİnel Kurulumu Ve Wİn98 İle KarŞilaŞtirilmasi hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. T.C.
    KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ
    KAHRAMANMARAŞ MESLEK YÜKSEK OKULU

ÖĞRENCİ ENDÜSTRİYE DAYALI ÖĞRETİM ÇALIŞMA FORMU

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI:Esen SÖNMEZ

TARİH: 26 / 07 /2002 SAYFANO:
    7

WİN 2000 PROFESSİNEL KURULUMU VE WİN98 İLE KARŞILAŞTIRILMASI

Windows 2000 professinel’i kurmak için daha önceden yüklü olan bir makineyi teknik servis kısmına aldık.Daha sonra 2000 cd sini cd roma koyarak karşımıza çıkan pencereden kurulumun nasıl yapılacağını okuduk.Bunlardan birincisi bilgisayardan yüklü işletim sistemine tanıyarak aynı şekilde kurulumu diğeri ise işletim sistemini kurmadan direk 2000 kurulumuydu.Biz birinci seçeneği seçerek kurulumuna devam ettik,gerekli şifreleri girdikten sonra kurulumun diğer aşamalarına devam etmeye başladı.Daha önce alıştığımız 98 kurulumunun süresini 2000 kurulum süresi ile karşılaştırdığımızda arada çok fazla fark olmadığını gördük.Kurulum bittikten sonra professinel çalışmaya başladı ve bilgisayardaki donanım parçalarının sürücülerinin büyük bir kısmını otomatik görerek gerçektende Win98 den ne kadar daha gelişmiş bir işletim sistemi olduğunu gösterdi.98’e nazaran çok büyük oranda görsel değişikliği uğramış ve en büyük özelliği NT tabanlı olması ile birlikte kullanılacak sistemlerde işlemleri farklı boyutlara sürükleyebiliyordu.Fakat yine de 2000 professionel Windows98 kadar büyük rağbet kullanım alanı bulamadı.

EDÖ’DEN SORUMLU BİRİM YETKİLİSİNİN İŞYERİ VEYA KURUM ONAYI
    Adı Soyadı :
    Ünvanı :
    Görevi :
    İmzası :
    1 Mart 2008
  2. Wİn 2000 Professİnel Kurulumu Ve Wİn98 İle KarŞilaŞtirilmasi Cevapları

soru sor

Wİn 2000 Professİnel Kurulumu Ve Wİn98 İle KarŞilaŞtirilmasi