Vitamin tercihim

İsimli konu WH 'Uzmanına Sorun' kategorisinde, dilaradilemma89 üyesi tarafından 6 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Vitamin tercihim hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar merhaba,

  Bir süredir beslenmeme spor programıma inanılmaz özen gösteriyorum. Umarım bu yaza her şey çok çok daha güzel olacak, artık plajlar da gizlenmek yok! Hem vücut açısından hem de sürekli yaşadığım yorgunluk açısından diyorum. Eczacımla geçen hafta bu konuyu konuştuğumda bana birkaç öneride bulundu ben de almadan önce internette şöyle bir araştırma yapmak istedim. Şimdi bulduğum bilgileri sizlere aktarmak istiyorum. Siz de bana yorumda bulunur kendi deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
  Vitaminler biyolojik olarak aktif, vücudumuzun fonksiyonlarının sağlıklı işleyişi açısından vazgeçilmez ve birçoğu esansiyel olan organik bileşiklerdir. Vitaminler yağda ve suda eriyen vitaminler olarak başlıca iki gruba ayrılırlar. Yağda eriyen vitaminler A, D, E, K; suda eriyenler ise B ve C vitaminleridir. Yağda eriyen vitaminler ihtiyaç olandan fazla alındıklarında vücutta birikebilirler.
  C vitamini turunçgillerde ve sebzelerde bulunur, önemli bir antioksidandır. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini E vitamininin antioksidan kapasitesini arttırır. Güneşten koruyucu ürünlere eklendiğinde UV koruyucu etkinin arttığı saptanmıştır.
  E vitamini, yağda çözülen bir vitamin ve önemli bir antioksidan. E vitamininin en güçlü aktif formu “alfa tokoferol”dur.

  E vitamini, hücrelerin oksidatif bir hasardan korunmasında, yağların oksidasyonunun önlenmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, damar, sinir ve kıkırdak gibi dokuların güçlendirilmesinde çok önemli rol oynar.

  Sinir sisteminin, kasların ve üreme organlarının fonksiyonları için önemlidir. Biyolojik bir antioksidan olup damar hastalıklarının ve kanserin önlenmesi için gerekli bir vitamindir.
  Ben de vitamin takviyelerim için ürünlerini tercih etmeye karar verdim. Bu hafta başı bir kutu satın aldım. Şimdi etkilerini görelim bakalım :)
  Son düzenleyen: Moderatör: 6 Haziran 2017
  6 Haziran 2017
  #1
 2. Vitamin tercihim Cevapları

soru sor

Vitamin tercihim