Vitamin Artic Mint

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 3 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Vitamin Artic Mint hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  Formülü:

  10İÜ Vitamin e Draje
  36.2mg Magnezyum Draje
  10mg Demir Draje
  0.005mg Vitamin b12 Draje
  11.6mg Kalsiyum pantotenat Draje
  10mg Vitamin b6 Draje
  0.5mg Mangan Draje
  10.000İÜ Vitamin a Draje
  50mg Nikotinamid Draje
  5mg Vitamin b2 Draje
  20mg Vitamin b1 Draje
  500İÜ Vitamin d Draje
  0.5ms Çinko Draje
  1mg Bakır Draje
  150mg Vitamin c Draje
  0.25mg Biotin (h vitamini) Draje
  0.1mg Molibden Draje
  50mg Kalsiyum Draje
  25.8mg Fosfor Draje
  Farmakolojik özellikleri:

  Endikasyonları:

  - İçindeki aktif maddeler günümüzün en kötü alışkanlığı olan fazla yemek yeme alışkanlığını engelliyor ve yeni bir yaşam stili sunuyor. Bu maddeler tokluk hissi verdiği için, İnsan yemek yeme isteğinden vazgeçiyor ve diğer aktif maddeler vasıtasıyla vücuttaki yağlar eritilerek kolayca kilo verilmesi sağlanıyor. Krom Polinikotinat; açlık şekerinin yükselmesi ile birlikte pankreas insülin salgılamaya başlar ve acıkma hissi oluşur; halbu ki Krom Polinikotinat salgılana insülin düzeyini kanda düşürerek açlık hissini ve merkezi sinir sisteminde tokluk hissi oluşturur.L- Carnitine lipidlerin enrjiye ve kasa dönüşmesini sağlar. B- 5 Vitamini yağların şekere dönüşümüne ve enrji olarak kullanılamsını sağlar. - Gerçek bir doygunluk hissi vererek rejim yapmayı kolaylaştırır. - Düzenli kullanımda ideal vücut ölçülerine ulaşmanıza yardımcı olur.
  Kontrendikasyonları:

  İçerdiği maddelerden herhangi birine/birkaçına karşı hassasiyeti olan kişilerde kullanılmamalıdır. Gebelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı: Hayvan araştırmalarında, A vitaminin yüksek dozlarda (örneğin 18 aydan daha uzun süreyle 50.000 İ.Ü. gibi) alınmasının teratojenik etki gösterebileceği bildirilmiştir. Yüksek dozlarda gebelikte emniyetle kullanımıyla ilgili yeterli veri olmadığından, günlük A vitaminin dozu 5000 İ.Ü'yi aşmamalıdır. Emzirme döneminde yüksek miktarda D vitamini alınması bebeklerde hiperkalsemiye yol açabilir.  Uyarılar/Önlemler:

  Uzun süre ve yüksek dozda A ve D vitamini alınması bu vitaminlerin hipervitaminozuna yol açabilir. Formülünde demir bulunması dışkının siyahımsı renk almasına yol açabilir. Başka vitamin ihtiva eden preparatlarla birlikte kullanılmamalıdır.

  Yan etkiler/Advers etkiler:

  Vitadyn kullanımı dışında ayrıca A ve D vitamini gibi yağda çözünen vitaminler ile tedavi gören kişilerde olası bir hipervitaminozun önlenmesi için doz ayarlanmasına gidilmelidir. Allerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.  İlaç etkileşimleri:

  Levodopa tedavisi gören parkinson hastalarında bu ilacın etkisini azaltacağından kullanılması önerilmez. İçeriğindeki B6 vitamini Levodopanın yıkımını hızlandırarak etkisini azaltır. Ancak Levodopanın bir periferik dekarboksilaz inhibitörü ile (örneğin Levodopa + benserazid kombinasyonu) birlikte verilmesi halinde etkileşim oluşmaz.


  Kullanım şekli ve dozu:

  Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde günde 1 draje çiğnenmeden bir miktar sıvı ile alınmalıdır. DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ:
  2.000.000 İÜ tek doz A vitamini alımından 4-8 saat sonra başağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma, hiperkalsemi görülmüştür.
  3 Ocak 2017
  #1
 2. Vitamin Artic Mint Cevapları

soru sor

Vitamin Artic Mint