Video Uygulamalarında Donanım Hızlandırması ve ATI

İsimli konu WH 'Ekran Kartları' kategorisinde, ¢σєηтяãσ üyesi tarafından 14 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. Video Uygulamalarında Donanım Hızlandırması ve ATI hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Video Uygulamalarında Donanım Hızlandırması ve ATI

  Bilgisayarlarını kendileri toplayan donanımcıların büyük ihtimalle en çok para harcadıkları parça ekran kartlarıdır. Genelde tek bir işleme cevap veren donanım olarak bilgisayar kasasının içerisindeki en fazla güç harcayan, en çok ses çıkaran ve en pahalı donanım vasıflarıyla, donanım meraklılarının göz bebeğidirler. Peki, bu kadar eksisine rağmen neden yine de ekran kartından daha fazlasını beklemeyiz? Sadece bize oyun oynatması yeterli midir? Tabii ki hayır!Windows 7 (Windows Vista, OpenCL) ile hayata biraz daha karışan ekran kartları aslında tam bir rölanti canavarıdırlar. Hayatlarının büyük kısmını asgari seviyede çalışmakla geçiren standart ekran kartlarının artık içerdikleri milyonlarca transistör, sadece oyun oynarken elektrikle yüklenmeyecek.
  Son dönemde iyice moda olan CUDA, birçok kullanıcının ağzını sulandırıyor. Çünkü anlatılanlara göre CPU’nun yaptığı işleri, ekran kartının GPU’su çok daha kısa sürede yapabiliyor. Bu vaatlere açılan yol da birçok kullanıcının bildiği gibi CUDA. Ama daha az popüler olan, ancak daha işlevsel olduğunu düşündüğümüz ve ATI’nın GPU temelli teknolojilerini bu yazıda inceleyeceğiz.
  14 Temmuz 2010
  #1
 2. Video Uygulamalarında Donanım Hızlandırması ve ATI Cevapları

 3. ekran kartım yok vede yuvasıda neypmam gerkıyoo yardım lutfeen
  :uzgun:
  12 Kasım 2010
  #2
soru sor

Video Uygulamalarında Donanım Hızlandırması ve ATI