Vali kalp krizi geçirdi

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 11 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Vali kalp krizi geçirdi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, valilikten çıkıp evine gittiği sırada makam aracında kalp krizi geçirdi. Yakın korumasının ilk müdahalesiyle hastaneye kaldırılan 62 yaşındaki Salihoğlu, tıkanan iki damarına stent takılmasının ardından uyutuldu.

  Üniversite hastanenin başhekimi Erdoğan Gültekin, vali Salihoğlu’nun durumunun kritik olduğunu ifade ederek, “Sabaha kadar uyutup gözlemleyeceğiz. Yolda kalbi durmuşken geçen sürede hasar olup olmadığını araştırıyoruz’’ dedi.
  Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, akşam 19.30 sıralarında valilikten çıkarak makam aracıyla evine doğru yola çıktı. Yaklaşık 300 metre ilerledikten sonra yakın koruması olan Muammer Dirlik, Vali Salihoğlu’nun koltuktan yana düştüğünü görüp aracı durdurdu. Dirlik kravatını söktüğü Vali Salihoğlu’nun boğazına kaçan dilini çıkardıktan sonra araçla Tekirdağ Devlet Hastanesi aciline götürdü. Yapılan ilk müdahalesinin ardından Vali Salihoğlu, devlet hastanesinde kardiyoloji uzmanı olmadığı gerekçesiyle Namık Kemal Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Polis ekipleri üniversite hastanesi güzergahında trafiği durdurarak Enver Salihoğlu’nu taşıyan ambulansa yol açtı.
  DURUMU KRİTİK SABAHA KADAR UYUTULACAK
  Üniversite hastanesinde acilen ameliyata alınan Salihoğlu’na anjiyo yapıldıktan sonra tıkalı iki damarına stent takıldığı öğrenildi. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Salihoğlu’nun sabaha kadar uyutulacağı açıklandı. Namık Kemal Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erdoğan Gültekin, kalbi durmuşken geçen süredeki hasarın araştırıldığını ifade ederek, “Geldiğinde iki ana damarı kapalı ve bilinci kapalıydı. Acilen ameliyathaneye aldık. Gerekli müdahaleyi yaptıktan sonra iki ana damara stent takıldı. Sabaha kadar uyutup gözlemleyeceğiz. Yolda kalbi durmuşken geçen sürede hasar olup olmadığını araştırıyoruz’’ şeklinde konuştu.

  DUYAN HASTANEYE KOŞTU
  Vali Enver Salihoğlu’nun kalp krizi geçirdiği haberi kısa sürede yayıldı. Kentin ileri gelen tüm yöneticileri bilgi almak için üniversite hastanesine koştu.


  BAŞHEKİM GÜLTEKİN: SABAH SAĞLIKLI UYANDIRACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ

  Namık Kemal Üniversitesi Başhekimi Doç. Dr. Erdoğan Gültekin, kalp krizi geçiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu ile ilgili detaylı açıklama yaptı. Vali Salihoğlu’nun operasyonunun başarılı geçtiğini kaydeden Gültekin, "Tekirdağ Valimiz saat 19.35 civarında bilinci kapalı entupe olarak Tekirdağ Devlet Hastanesi’nden hastanemize gelmiş bulunmaktadır. Acilen anjiyo ünitemize alarak Prof. Dr Niyazi Güler eşliğinde acil anjiyo yapıldı. Sayın valimizin 2 tane ana damarı tıkalıydı geldiğinde, biri orta damar biri ön damar olmak üzere. Başarılı bir şekilde iki damar açıldı. Stentler yerleştirildi. Şu anda damarları da bir sıkıntımız yok. Ancak devlet hastanesine gitme süresi ve bilinç kaybı süresini bilemediğimiz için sayın valimizi bu gece sabaha kadar uyutacağız. Şu anda bilinci kapalı. Genel durumu iyi. İnşallah yarın sabah sağlıklı uyandıracağımızı düşünüyoruz" dedi.


  ANJİYO ÜNİTESİ YOKMUŞ


  Tekirdağ Devlet Hastanesi başhekimi Atakan Eren ise, hastane bünyesinde kardiyoloji uzmanı olduğunu, ancak anjiyo ünitesi olmadığı için kalp krizi geçiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu'nun üniversite hastanesine sevk edildiğini söyleyerek, "Sayın valimiz hastanemize getirildiğinde ilk müdahalesini kardiyoloji uzmanımız Hasan Değirmenci yaptı. Daha sonra anjiyo ünitemiz olmadığı için doktor Değirmenci ile birlikte ambulansla üniversite hastanesine sevk edilerek gerekli müdahalesi yapıldı" diye konuştu.


  Evli ve 2 çocuk babası olan 62 yaşındaki Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu’nun Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.
  11 Mart 2016
  #1
 2. Vali kalp krizi geçirdi Cevapları

soru sor

Vali kalp krizi geçirdi