VakıfBank kartlı ödeme sistemlerinin güvenliği tescillendi

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, deltafx2 üyesi tarafından 15 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır. VakıfBank kartlı ödeme sistemlerinin güvenliği tescillendi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. VakıfBank kartlı ödeme sistemlerinin güvenliği tescillendi


  VakıfBank kartlı ödeme sistemleri, dünyanın en önemli güvenlik standardı olan PCI DSS’in 12 ayrı kategoride ve 200 üzerindeki kontrolünden başarıyla geçerek “PCI Veri Güvenliği Standardı” sertifikasını aldı. Türkiye’de bu belgeyi alan ilk banka olan VakıfBank, böylece veri ileten, işleyen ve depolayan tüm sistemlerinin uluslararası güvenlik normlarına uygunluğunu tescillemiş oldu.


  VakıfBank, kartlı ödeme sistemlerinde dünyanın en önemli güvenlik standardı olarak kabul edilen Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenliği Standartları (PCI DSS) sertifikasını aldı. Tüm süreçleri başarıyla tamamlayarak temel bankacılıktan kartlı ödeme sistemlerine kadar geniş bir yelpazedeki servisleri için PCI DSS sertifikasını alan VakıfBank, böylece Türkiye bankacılık sektöründe bir ilke daha imza attı.

  Tüm dünyada güvenli hizmet ile eşanlamlı hale gelen PCI DSS standartları, kurum ve kuruluşlarda veri güvenliği, veri iletimi ve verilerin saklanmasına yönelik 12 kategoride 200’ün üzerindeki kontrolden oluşuyor. Müşteri bilgilerinin güvenliğini sağlamak için standartta belirtilen tüm gereksinimleri başarıyla karşılayarak “PCI Veri Güvenliği Standardı” belgesini almaya hak kazanan VakıfBank, banka kanalları üzerinden kredi kartı verisi ileten, işleyen ve depolayan tüm sistemlerinin uluslararası güvenlik normlarına uygunluğunu tescillemiş oldu.

  PCI Veri Güvenliği Standardı belgesi ile VakıfBank’ın müşteri bilgileri, uluslararası standartlardaki en iyi uygulama örnekleri baz alınarak oluşturulan bilgi güvenlik yönetim sistemi ile korunmuş oluyor.
  15 Haziran 2015
  #1
 2. VakıfBank kartlı ödeme sistemlerinin güvenliği tescillendi Cevapları

soru sor

VakıfBank kartlı ödeme sistemlerinin güvenliği tescillendi