Uykusuzluğa Bitkisel çözüm Bebeklerde Uykusuzluğa Bitkisel çözüm

İsimli konu WH 'Yaşam' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 17 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Uykusuzluğa Bitkisel çözüm Bebeklerde Uykusuzluğa Bitkisel çözüm hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. uykusuzluğa bitkisel çözüm ve bebeklerde uykusuzluğa bitkisel çözüm ile ilgili bu yazıda Uykusuzluğa Bitkisel çözüm Bebeklerde Uykusuzluğa Bitkisel çözüm hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Güzellik ve Bakım paylaşım uzmanından...

  gece uyuyamamak bitkisel çözüm bebek uykusuzluğuna çözüm uyku sorunu cekenlere cözüm uyku problemleri icin dogal yöntem 5 aylık bebeğin uykusuzluğuna bitkisel çözüm

  [​IMG]

  Uykusuzluğa Bitkisel çözüm Tavsiyeleri  Bir insan hayatının ortalama 25 senesini uyuyarak geçirir. Bu şanslı olanlar için geçerli tabi; uyumakta zorluk çeken insomniaklar için bu süre çok daha kısa. Her sorunun olduğu gibi insomnia (uyuyamama sorunu) için de bitkisel çözümler doğada mevcut.
  Uyku kalitenizi artırmak elinizde; her sorunun olduğu gibi insomnia için de bitkisel çözümler doğada mevcut.
  Uykusuzluğa iyi gelen bitkiler hangileri?

  UYUMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORSANIZ…
  1) Yanında karbonhidrat almadığınız yüksek proteinli yemeklerden sonra, uyumakta güçlük çekebilirsiniz. Yüksek proteinli yiyeceklerde bol miktarda tirozin bulunur ve bu beyni "uyanık" tutmaya yarayan bir amino asittir. Etlerin yanında tam tahıllı makarna ya da kepekli pirinç yemeyi deneyin.

  2) İkinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin uyku ilacı olarak kullandığı acı marulun, sakinleştirici etkisi olduğu bilinmektedir.
  3) Gece uykusunun en kaliteli olacağı saatler akşam 22.00 ile sabah 06.00 arasıdır. Vücut kendini gece 23.00 ile 01.00 arası yeniler. Bu saatlerde uyanık olmamakta fayda var.
  4) Yatağa girerken çorap giymeyi ihmal etmeyin, çünkü ayaklar, vücudunuzda ilk ısı kaybeden bölgedir, ve bu uykuya dalmayı güçleştirebilir. Ayaklarınızı sıcak tutmak, uyku ilacından daha etkili olabilir.
  5) Gün içinde aldığınız kafein miktarını azaltmaya çalışın. Öğlen içtiğiniz bir bardak kahve bile gece sizi uyutmayabilir.
  6) Düzenli olarak spor yapanlar, yapmayanlara göre çok daha kaliteli ve düzenli bir uyku çekerler. Spor yaptıktan sonra enerjiniz artıyorsa, sabah saatlerinde yapmanız daha iyi olacaktır.
  7) Bazı besinler uyumanıza yardımcı olur; süt bunların başında gelir. Ton balığı, kalkan balığı, enginar, badem, yumurta, şeftali, ceviz, kayısı, kuşkonmaz, yulaf, patates ve muz, uyku getiren diğer besinler. Mümkünse saat 20.00′den sonra hiçbir şey içmeyin. Bu, gece yatarken sık sık tuvalete kalkmanızı önler.
  Odanız karanlık, rahat ve sessiz olsun. Işık ve ses, çoğu insanın uykusunu kaçırır. Bu nedenle odanızda bilgisayar ve televizyon bulundurmamaya çalışın. Gece kalkarsanız ana ışık kaynağını açmayın, gece lambasını açın. Odanız çok sıcak ya da soğuk olmasın.
  9) Sigarayı azaltın. Yatmadan sigara içince kendinizi gevşemiş gibi hissetseniz de, bir süre sonra uykusuzluğa neden olur. Nikotinin etkisi tıpkı kafein gibidir ve vücudunuzda 14 saat etkili olur.
  10) Evcil hayvanınız varsa, odanıza almayın. Kedi ve köpeğiniz sizinle mi uyuyor? Demek ki uykusuzluğa davetiye çıkarıyorsunuz, gece yarısı ayağa dikilmeye heveslisiniz. Evcil hayvanların yeri yatak değildir.
  17 Temmuz 2013
  #1
 2. Uykusuzluğa Bitkisel çözüm Bebeklerde Uykusuzluğa Bitkisel çözüm Cevapları

soru sor

Uykusuzluğa Bitkisel çözüm Bebeklerde Uykusuzluğa Bitkisel çözüm

Alakalı Aramalar:

 1. cocuklarda gece uykusuzlugu için bitkisel çözüm

  ,
 2. uyku problemi ceken bebeklere bitkisel çözüm

  ,
 3. bebeklerde uykusuzluğa bitkisel çözümler