Üstün Zekalılar - Uğur Sak

İsimli konu WH 'Kitap Özetleri' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 22 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Üstün Zekalılar - Uğur Sak hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  Üstün Zekalılar - Uğur Sak  Hakkında

  Üstün zekâlı kişiler kendi aralarında çok homojen görünebilirler. Gerçekte bireysel olarak, özellikle zihinsel olarak normal bireylerden çok daha heterojendirler. Öyle ki, normal kişiler arasında zekâ dağılımı genellikle 90-110 arası olduğu halde üstün zekâlı bireyler arasında zekâ dağılımı 130 ve üzeridir. Yani, normal bir grup içindeki bireyler arasında en fazla 20 puanlık bir zekâ fark olurken, üstün zekâlı bireylerin oluşturduğu bir grupta 100 puanlık hatta daha fazla zekâ farkı olabilmektedir. (Bu karşılaştırma klasik IQ testleri temel alınarak yapılmıştır.)

  Bu kitap, üç yıllık süren araştırma ve derleme çalışmalarının bir ürünüdür. Üstün zekâlılar eğitimi alanında Türkçe literatürün yetersiz olması nedeniyle kitabın yazımında daha çok yabancı kaynaklar kullanılmıştır. Kitabın okuyucularının; üstün zekâ alanındaki çağdaş kuramlar ve yaklaşımlar, üstün zekâlı kişilerin özellikleri, onları tanılama yöntemleri ve onlar için uygun olan eğitim uygulamaları konularında fikir edinecekleri kanısındayım. Kitabın ana okuyucu kitlesi öğretmenler, üstün zekâya ilgisi olan ebeveynler, eğitim ve psikoloji alanı lisans ve lisansüstü öğrencileri ile akademisyenler oluşturmaktadır.

  [​IMG]

  Künyesi

  ( Özellikleri Tanılanmaları Eğitimleri )
  Uğur Sak
  Maya Akademi Yayınları
  » Eğitim
  Fiyatı : 18,00 TL
  Nisan 2011, 348 sayfa,
  ISBN: 9786055985943
  22 Nisan 2011
  #1
 2. Üstün Zekalılar - Uğur Sak Cevapları

soru sor

Üstün Zekalılar - Uğur Sak

Alakalı Aramalar:

 1. UĞUR SAK ÜSTÜNZ EKALILAR