Windows 7 usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 25 Temmuz 2012 tarihinde yazılmıştır. Windows 7 usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim

USB den windows 7 kurmak için öncelikle bilgisayarınız "USB BOOT" özelliği olması gerekir.. Bilgisayarınızın USB BOOT özelliğini öğrenmek için; USB Bellek (Flash Disk) takılı iken bilgisayarınızı yeniden başlatıp "BIOS" ekranına girin. "BOOT" menüsünde USB Bellek' i (Flash Disk) görebiliyorsanız veya "USB HDD" seçeneği varsa USB DISKTEN bilgisayarınıza sorunsuzca windows 7 yi kurabilirsiniz!!

Bootable USB DISK İçin Gerekli olanlar

1) En az 4 GB'lık bir USB stick ( bellek )

2) Orijinal Windows 7 .iso Dosyası
    Kullanacağınız .iso dosyası mutlaka orjinal olmak zorundadır.. çünkü program sonradan yapılmış .iso dosyasını kabul etmemektedir..

3) Windows 7 USB DVD Tool
    USB Disk yapımında kullanılacak programdır.. Programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz..
    Windows 7 USB/DVD Download tool

Öncelikle bilgisayarınıza yukarıda indirmiş oldugunuz "Windows 7 USB DVD Tool" programını kurun.. Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin..

ADIM 1

Windows 7 USB DVD Tool programını çalıştırın.. Gelen ekranda "Browse" butonuna tıklayın ve indirmiş oldugunuz "Orjinal Windows 7.iso" dosyasını gösterip "Next" butonuna tıklayın..

ADIM 2

ekranında iken, en az 4 GB belleği olan flash diski bilgisayarınıza takın ve "USB device" butonuna tıklayın

ADIM 3
    ekranında aşağıdaki resimde gösterilen bölümden USB Disk i (Flash Disk) seçin ve "Begin copying" butonuna tıklayın

ADIM 4
    Program USB Diske windows 7 dosyalarını kopyalamaya başlayacaktır.. Bilgisayarınızın ve USB Disk in hızına göre kopyalama süresi değişebilir.. Kopyalama işlemi bittikten sonra USB Disk kuruluma hazır hale gelecektir.

ADIM 5
    Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra USB DISK (Flash Bellek) bilgisayarınızda takılı iken; Bilgisayarınızın "BIOS -> BOOT" ekranındaki ilk seçeneği "USB Device - USB Hard Drive (USB Disk)" olarak ayarlayın ve windows 7 kurulumuna geçin..

ÖNEMLI!! Windows 7 kurulumunda aşağıdaki resimde bulunan "Windows Yükleniyor" ekranındaki 3. adım olan "Özellikler Yükleniyor" kısmından sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.. Bilgisayarınız tekrar açıldıktan hemen sonra yukarıdaki "BIOS" ekranındaki işlemlerde; "BOOT" ekranında ilk seçenek olarak seçmiş olduğunuz "USB DISK" kısmını "Hard Drive" olarak değiştirin (Bilgisayarınız Hard Disk' i). Aksi taktirde kuruluma kaldıgı yerden devam etmeyip tekrar windows kurulumuna geçecektir..
    25 Temmuz 2012
  2. usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim Cevapları

3. bende bunu arıyordum
    4 Şubat 2013
  4. ●ŚOП İKλZ●

●ŚOП İKλZ● Yönetici

ben usb den windows 8 yükledim ve cok memnunum:)
    5 Şubat 2013
soru sor

usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim