Windows 7 usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 25 Temmuz 2012 tarihinde yazılmıştır. Windows 7 usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim
  [​IMG]

  USB den windows 7 kurmak için öncelikle bilgisayarınız "USB BOOT" özelliği olması gerekir.. Bilgisayarınızın USB BOOT özelliğini öğrenmek için; USB Bellek (Flash Disk) takılı iken bilgisayarınızı yeniden başlatıp "BIOS" ekranına girin. "BOOT" menüsünde USB Bellek' i (Flash Disk) görebiliyorsanız veya "USB HDD" seçeneği varsa USB DISKTEN bilgisayarınıza sorunsuzca windows 7 yi kurabilirsiniz!!

  Bootable USB DISK İçin Gerekli olanlar

  1) En az 4 GB'lık bir USB stick ( bellek )

  2) Orijinal Windows 7 .iso Dosyası
  Kullanacağınız .iso dosyası mutlaka orjinal olmak zorundadır.. çünkü program sonradan yapılmış .iso dosyasını kabul etmemektedir..
  3) Windows 7 USB DVD Tool
  USB Disk yapımında kullanılacak programdır.. Programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz..
  Windows 7 USB/DVD Download tool


  Öncelikle bilgisayarınıza yukarıda indirmiş oldugunuz "Windows 7 USB DVD Tool" programını kurun.. Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin..

  ADIM 1

  Windows 7 USB DVD Tool programını çalıştırın.. Gelen ekranda "Browse" butonuna tıklayın ve indirmiş oldugunuz "Orjinal Windows 7.iso" dosyasını gösterip "Next" butonuna tıklayın..
  [​IMG]

  ADIM 2

  ekranında iken, en az 4 GB belleği olan flash diski bilgisayarınıza takın ve "USB device" butonuna tıklayın
  [​IMG]

  ADIM 3
  ekranında aşağıdaki resimde gösterilen bölümden USB Disk i (Flash Disk) seçin ve "Begin copying" butonuna tıklayın
  [​IMG]

  ADIM 4
  Program USB Diske windows 7 dosyalarını kopyalamaya başlayacaktır.. Bilgisayarınızın ve USB Disk in hızına göre kopyalama süresi değişebilir.. Kopyalama işlemi bittikten sonra USB Disk kuruluma hazır hale gelecektir.
  [​IMG]

  ADIM 5
  Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra USB DISK (Flash Bellek) bilgisayarınızda takılı iken; Bilgisayarınızın "BIOS -> BOOT" ekranındaki ilk seçeneği "USB Device - USB Hard Drive (USB Disk)" olarak ayarlayın ve windows 7 kurulumuna geçin..

  ÖNEMLI!! Windows 7 kurulumunda aşağıdaki resimde bulunan "Windows Yükleniyor" ekranındaki 3. adım olan "Özellikler Yükleniyor" kısmından sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.. Bilgisayarınız tekrar açıldıktan hemen sonra yukarıdaki "BIOS" ekranındaki işlemlerde; "BOOT" ekranında ilk seçenek olarak seçmiş olduğunuz "USB DISK" kısmını "Hard Drive" olarak değiştirin (Bilgisayarınız Hard Disk' i). Aksi taktirde kuruluma kaldıgı yerden devam etmeyip tekrar windows kurulumuna geçecektir..
  [​IMG]
  25 Temmuz 2012
  #1
 2. usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim Cevapları

 3. bende bunu arıyordum
  4 Şubat 2013
  #2
 4. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  ben usb den windows 8 yükledim ve cok memnunum:)
  5 Şubat 2013
  #3
soru sor

usb den wındows 7 kurulumu resimli anlatim