Ünlü sunucuya, 55 milyon dolarlık 'çıplak video' tazminatı

İsimli konu WH 'Dünya' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 10 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Ünlü sunucuya, 55 milyon dolarlık 'çıplak video' tazminatı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  ABD’de, kaldığı otel odasında anahtar deliğinden çıplak videosu çekilerek internet ortamında paylaşılan Amerikalı ünlü spor muhabiri ve sunucu Erin Andrews, videoyu çeken kişi ve otel hakkında açtığı davayı kazandı.

  Yaklaşık 6 yıldır süren davada, mahkeme jürisi, kişilik hakları ve özel hayatı saldırıya uğrayan Erin Andrews’a tam 55 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. ABD’nin Nashville kentinde, bir Amerikan futbolu maçını izlemek için gittiği sırada, kaldığı otelin odasının anahtar deliğinden, giysileri olmadan ayna önünde saçlarını tarayan, arada da telefonla konuşan ünlü sunucunun görüntülerini çeken işadamı Michael David Barrett, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Pazartesi günü kararını açıklayan jüri, çektiği görüntüleri önce satmaya çalışan sonra da internet ortamında paylaşan Barrett’i yüzde 51, Nashville kentindeki Vanderbilt Marriot otelinin işletmecisi West End Hotel Partners adlı işletme zincirini de yüzde 49 oranında suçlu bulduğunu belirterek, iki tarafı toplam 55 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etiğini duyurdu.
  10 Mart 2016
  #1
 2. Ünlü sunucuya, 55 milyon dolarlık 'çıplak video' tazminatı Cevapları

soru sor

Ünlü sunucuya, 55 milyon dolarlık 'çıplak video' tazminatı