Ünlü sanatçı beraat etti!

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 15 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Ünlü sanatçı beraat etti! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Kurban Bayramı'nda attığı “Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır, IŞİD beni şaşırtmıyor" tweeti" nedeniyle mahkemelik olan Sanatçı Leman Sam beraat etti.

  Kurban Bayramı'nda attığı “Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır, IŞİD beni şaşırtmıyor" tweeti" nedeniyle mahkemelik olan Sanatçı Leman Sam suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.

  SAM, AVUKAT VE ŞİKAYETÇİ KATILDI

  İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 24. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuksuz sanık Leman Sam ve Avukatı Hikmetyar Ceylan ile müşteki Barboros Kocaman hazır bulundu. Leman Sam mahkemedeki ifadesinde, "Böyle şeylerle yargıyı meşgul etmek bana doğru gelmiyor. Davaya konu twitim “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" amacını taşımıyor. Söz konusu twitim kimsenin dini inancına yönelik değildir. Beraatimi istiyorum" dedi.

  "MASUM İNSANLARI ÖLDÜRENE TERÖRİST DENİR. KURBAN KESENLERE TERÖRİST DENMEZ"

  Söz alan Müşteki Barbaros Kocaman ise "İnsanları öldürene terörist denir. Pazar günü Ankara'da olduğu gibi masum insanları öldürenlere terörist denir. İnançları gereği kurban kesenlere terörist denmez. Ben terörist değilim müslümanım. 1998 yılından beri kurban kesiyorum. Son nefesime kadar da kurbanımı keseceğim. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum" dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme, suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Sanatçı Leman Sam'ın beraatine karar verdi.

  "KİMSENİN İNANCINA VEYA KENDİ ÖZDEĞERLENİNE DOKUNACAK BİR ŞEY ZATEN SÖYLEMEM"

  Leman Sam adliye çıkışı yaptığı açıklamada, "Yargının bu tür ipe sapa gelmeyen şeylerle meşgul edilmesine karşıyım. Ülkenin çok önemli meseleleri var. Ben zeki bir insanım kimsenin inancına veya kendi özdeğerlenine dokunacak bir şey zaten söylemem. Öyle bir niyetimde yok zaten. Ama insanlar tweti istedikleri gibi anlamışlar. Sonucunu da gördüler. Twitlerde de yazarım. Birşey yazıyorsam

  lince de uğrasam her zaman yazdıklarımın arkasındayım. Bugüne kadar hiçbirşey için ne özür diledim. Ne geri adım attım. Karakter olarak bana uygun birşey değil. Onun için bunda da aynen ne yazdıysam odur" diye konuştu. Avukat Hikmeyar Ceylan da müvekkilinin aynı konuyla ilgili ikinci kez beraat ettiğini belirterek, "Umarım artık devamı gelmez. Twitin ne olduğu herkes tarafınfan biliniyor görülüyor" diye konuştu.
  15 Mart 2016
  #1
 2. Ünlü sanatçı beraat etti! Cevapları

soru sor

Ünlü sanatçı beraat etti!