Ünİversİtelere Af İstİyoruz

İsimli konu WH 'Eğitim Kültür' kategorisinde, semihkahra üyesi tarafından 1 Ağustos 2007 tarihinde yazılmıştır. Ünİversİtelere Af İstİyoruz hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. SORUNA NET ÇÖZÜM İSTİYORUZ...

CİNAYET, TERÖR, TECAVÜZ, HIRSIZLIK, GASP, ZİMMETE PARA GEÇİRME, DOLANDIRICILIK, VB. SUÇLULARININ, VERGİ KAÇAKÇILARININ, KOŞULSUZ OLARAK AFFEDİLDİĞİ BİR SİSTEMDE,

ÇOĞU ÇARESİZLİKTEN OKULUNU BIRAKMIŞ, HİÇBİR SUÇU OLMAYAN, PARASIZLIKTAN, İMKANSIZLIKLARDAN ATILMIŞ, BAŞARISIZ OLMUŞ ÖĞRENCİLERE AŞILMASI NEREDEYSE İMKANSIZ KOŞULLAR GETİRİLMESİNİ İSTEMİYORUZ...

2005 Affından önceki yaklaşık 644 bin ve 2005 Affından sonra okullarından ayrılamak zorunda kalan 290 bin öğrenci ve ailelerini ilgilendiren öğrenci affı yeniden gündemde... AF2007 adlı sitemiz ile madur olmuş öğrenciler seslerini daha iyi duyurabilecek ve ortak hareket edebileceklerdir. Daha önceden ogrenciaffi.net adresinde kurulmuş olan organizasyonun başarısı ve oradaki yöneticilerin tecrübeleri de sitemize ışık tutacak, eski dökümanlar, eski tecrübeler de sitemizde yayınlanacaktır. Madur öğrenci ve ailelerinin, taleplerinin yoğunluğu nedeni ile böylesi bir web sitesinin ve forum platformunun kurulması önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Daha çıktığında bile yüzbinlerce öğrenciyi dışlayan, kapsam dışı bırakan 2005 Affı'nın bu önemli sosyolojik soruna çözüm oluşturamaması, daha da kötüsü kapsama giren az sayıda öğrencininde önlerine çıkan, sınav duvarına takılması ile eğitim haklarına kavuşamamaları umutları yıkmıştır.

Ortaya çıkan tablo daha da büyük çaresizlikler ve hayal kırıklıkları doğurmuştur... 2005'de çıkartılan af kanununun, her üniversitede farklı şekilde yorumlanabilecek, esnek ve belirsiz bir yapıda olması nedeni ile aynı durumdaki öğrencilere farklı farklı uygulamalar yapılmıştır. Bu nedenle halen sonuçlanmamış bir sürü idari dava vardır...

AMACIMIZ ;

EĞİTİMİNE DÖNMEK İSTEYEN BÜTÜN MADURLARI KABUL EDEBİLECEK,

EĞİTİM HAKLARINI YİTİRMİŞ, ANCAK YÜCE TBMM KARARLARINA, KANUNLARINA, T.C. ANAYASASI'NDA VE MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNU'NDA AÇIKÇA BELİRTİLEN EĞİTİM HAKKINA RAĞMEN, GERİ DÖNMEK İSTEYEN ÇARESİZ VE UMUTLU ÖĞRENCİLERİ, ÖN SINAVLAR İLE (yaklaşık %1 başarı oranı bunun ispatıdır) YENİDEN DIŞLAMAYACAK,

KALDIĞI YERDEN, ÖNKOŞULSUZ, DİĞER ÖĞRENCİLERİN SAHİP OLDUĞU HAKLARLA, DIŞLANMADAN, EĞİTİME DEVAM EDİLEBİLİNECEK, 644 + 290 BİN MADUR ÖĞRENCİ VE YAKLAŞIK (4 kişilik ailesi olduğunu varsayarsak) 4 MİLYON İNSANIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREBİLECEK, YENİDEN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMAYACAK,

GERÇEKÇİ BİR AF KANUNU ÇIKMASI İÇİN MÜCADELE VERMEKTİR...

ASIL ADI İLE EĞİTİME DEVAM EDEBİLME HAKKI ELDE EDEBİLMEK VE KABUSLARIMIZDAN KURTULMAKTIR...
    1 Ağustos 2007
  2. Ünİversİtelere Af İstİyoruz Cevapları

3. Tamam verdim affı ya siz nesiniz affı Web Hattımı veriyo.:muha:
    3 Ağustos 2007
  4. jumper birader sende bir sorun mu var biz burda sadece sesimizi duyuruyoruz sen dalga geç diye bunu buraya yazmadık . lütfen yazılarımızda saygılı olalım.
    5 Ağustos 2007
  5. 1.Bu konu daha önce açıldı.
    2.Sen burda sesini duyurunca nolucak af verilecekmi sanıyosun.
    3.Sesini duyurmak istiyosan açık oturuma git.
    4.Neden af istiyosun pişmansan baştan niye düşünmedin.
    5 Ağustos 2007
  6. sadece burda değil her yerde duyurmaya çalışıyoruz herkes böyle çalışmalar yaptığımızı görsün ve bizi desteklesin diye uğraşıyoruz lütfen sizde bize bu konuda yardım edin çünkü teröristler bile affedilirken öğrencilerin hiç bir suçu yok diye düşünüyorum
    5 Ağustos 2007
  7. (Devam et sola dön bişey yok)
    5 Ağustos 2007
  8. arkadaşım umarım sen bizim gibi pişmanlık yaşayıp böle af istiyoruz diye bağırmazsın.umarım sen gelecekle ilgili olan hayellerini umutlarını bizim gibi kaybetmezsin.........
    1 Eylül 2007
soru sor

Ünİversİtelere Af İstİyoruz