'Umutlu değiliz, karamsar değiliz, kararlıyız'

İsimli konu WH 'Dünya' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 12 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. 'Umutlu değiliz, karamsar değiliz, kararlıyız' hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Cenevre’de, güvenlik ve garantilerin ele alınacağı Kıbrıs ile ilgili uluslararası konferans başladı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres açılışta yaptığı açıklamada “umutlu değiliz karamsar değiliz kararlıyız” dedi.

  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’i toplantı salonunun girişinde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres karşıladı. Liderler, Guterres ile bir süre baş başa görüşüp, daha sonra da konferansa geçti. BM Cenevre Ofisi’ne gerçekleşen konferansa, Kıbrıs Türk ve Rum taraflarının yanısıra garantörler Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ve İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson katıldı. Konferans nedeniyle Cenevre’de bulunan AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Avrupa Dışişleri ve Güvenlik Teşkilatı Yüksek Temsilciği Federica Mogherini de toplantıda ilgili taraf ve gözlemci olarak yer alıyor.


  Bu arada Cumhurbaşkanı Akıncı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile konferansı öncesinde dün gece bir çalışma toplantısında bir araya geldi. Toplantıda, güvenlik ve garantilerin ele alınacağı bugünkü konferansla ilgili konular görüşüldü.
  12 Ocak 2017
  #1
 2. 'Umutlu değiliz, karamsar değiliz, kararlıyız' Cevapları

soru sor

'Umutlu değiliz, karamsar değiliz, kararlıyız'