Ultima Online

İsimli konu WH 'Oyun Genel' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 16 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Ultima Online hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ultima Online
  Ultima Online Oyun Tanıtım - Ultima Online Oyunu Nasıl Oynanır - Oyun Tanıtımları  Ultima Online, Mythic Entertainment tarafından yapılmış ve EA Games tarafından 25 Eylül 1997'de piyasaya sürülmüş bir MMORPG oyunudur. Oyun Origin Systems tarafından tasarlanmış Ultima adlı oyun serisinin devamı niteliği taşır.
  [​IMG]

  Oyun Evreni ve Oynanış

  Oyun, serinin diğer oyunlarının da geçtiği Ultima evreninde geçmektedir. Oyundaki genel amaç, özetle, shard adı verilen çok sayıdaki sunucudan birine bağlanmak[1], burada bir karakter yaratmak ve bu karakteri olabildiğince geliştirmektir. Oyuncu, karakterini yaratırken onun ismini, fiziksel özelliklerini, yeteneklerini ve doğduğu şehri belirler. Karakter, doğduğu şehirde oyuna başlar. Oyuncu oyunu oynadığı sırada, önceden belirlenmiş kurallar[2] çerçevesinde istediğini yapmakta özgürdür. Oyun grafikleri iki boyutlu[2] ve izometriktir. Ses efektleri WAV formatında, müzikler ise MIDI ve MP3 formatındadır.
  Yetenek Puanları ve Karakter Gelişimi

  Genel anlamda karakterlerin gelişmişliği, yetenek puanlarının büyüklüğü ile ölçülür. Oyun, terzilikten büyücülüğe, ozanlıktan hırsızlığa, oldukça geniş bir yetenek yelpazesi sunar. Yetenek puanları, tek ondalık basamaklı, yüz üzerinden sayılarla belirlenir. Her yetenek için en yüksek değer 100.0'dır fakat oyun içinde elde edilebilen ziynetler ve Güç Parşömenleri sayesinde bu değer 120.0'a çıkartılabilir. Benzer şekilde, bir karakterin yetenek puanları toplamı için sınır 700.0'dır ve bu sınır oyuncunun hesap yaşına göre 720.0'a kadar çıkabilir.
  En güncel sürüme göre bir karakterin sahip olabileceği yetenekler şöyledir (İngilizce):
  Oyundan tipik bir ekran görüntüsü. Resimde, büyü yapan dişi bir büyücü Elf görülüyor.

  * Alchemy
  * Anatomy
  * Animal Lore
  * Animal Taming
  * Archery
  * Arms Lore
  * Begging
  * Blacksmithy
  * Bowcraft/Fletching
  * Bushido
  * Camping
  * Carpentry
  * Cartography
  * Chivalry
  * Cooking
  * Detecting Hidden
  * Discordance
  * Imbuing
  * Evaluating Intelligence
  * Fencing
  * Fishing
  * Focus
  * Forensic Evaluation
  * Healing
  * Herding
  * Hiding
  * Inscription
  * Item Identification
  * Lockpicking
  * Lumberjacking
  * Mace Fighting
  * Magery
  * Meditation
  * Mysticism
  * Mining
  * Musicianship
  * Necromancy
  * Ninjitsu
  * Parrying
  * Peacemaking
  * Poisoning
  * Provocation
  * Remove Trap
  * Resisting Spells
  * Snooping
  * Spellweaving
  * Spirit Speak
  * Stealing
  * Stealth
  * Swordsmanship
  * Tactics
  * Tailoring
  * Taste Identification
  * Throwing
  * Tinkering
  * Tracking
  * Veterinary
  * Wrestling

  Karakterlerin, yetenek puanları dışında, kuvvet, çeviklik ve zeka olmak üzere üç adet fiziksel puanı bulunmaktadır. Bu puanların toplamı 225'i geçemez ve puan başı en yüksek değer 125 dir. Oyuncu hesabının, açıldığı tarihten itibaren aktif olduğu ayların fazla olması halinde puan toplamı 255'e kadar çıkarılabilir.
  Eklenti Paketleri

  Orijinal Ultima Online üzerine, oyunun devamlılığını sağlama amacıyla çeşitli eklenti paketi hazırlanıp piyasaya sürülmüştür. Bu eklenti paketleri oyuna yeni silahlar ve yaratıkların yanı sıra, yeni karakter sınıfları, hatta oyun içinde gidilebilecek yeni topraklar da sunabilmektedir. Şimdiye dek piyasaya sürülmüş sekiz adet eklenti paketi bulunmaktadır. Bu paketlerin isimleri ve piyasaya sürülüş tarihleri şöyledir:
  Stygian Abyss

  * Ultima Online için çıkartılacak olan son eklenti paketidir. Bu ek paket ile oyuncular Gargoyle ırkının diyarı olan Ter Mur'a girebilecekler ve oynanabilir ırk seçenekler arasına İnsan ve Elf'ten sonra Gargoyle'da gelecektir. Ayrıca yeni paket ile beraber Imbuing, Mysticism ve Throwing olarak üç yeni yetenekte gelmektedir.
  * Taming skilline sahip olan oyuncular için yeni binekler gelecek.
  * Ter Mur safe zone olmayacak. Bunun sonucunda faction savaşı burada da aktif olacak ve Player Killer (PK) lar yeni topraklara girebilecekler.
  * Yeni erişilebilir Peerless lar ve şimdiye kadar görülmemiş büyüklükte yeni bir zindan olacak.
  * Çok sayıda goblin kampı bulunuyor.
  * Ter Mur'da castle ve keep kurulamayacak, onun yerine en fazla 18x18 toprakların kurulmasına izin verilecek.

  Oynanabilir Sunucular Listesi

  * Atlantic
  * Baja
  * Chesapeake
  * Catskills
  * Drachenfels
  * Europa
  * Great Lakes
  * Lake Austin
  * Lake Superior
  * Legends
  * Oceania
  * Origin
  * Siege Perilous
  * Sonoma
  * Napa Valley
  16 Ağustos 2011
  #1
 2. Ultima Online Cevapları

soru sor

Ultima Online