Türkiye’nin yıldızları, Çin’den özel ödülle döndü

İsimli konu WH 'Eğitim' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 3 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır. Türkiye’nin yıldızları, Çin’den özel ödülle döndü hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  China Robotics Challenge turnuvasında, paylaşımcı kimliğiyle bir adım öne çıkan “All Star Turkey” takımı “İlham Veren Takım” ödülünü aldı.

  Sosyal bir çevrede Çin takımlarına robot teknolojisini sevdirmek amacıyla Çin’in Zhengzhou kentinde gerçekleştirilen dünyanın dört yanından 74 takımın katıldığı China Robotics Challenge turnuvasına katılan Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencilerinin de yer aldığı “All Star Turkey” takımı, turnuvada Türkiye’yi başarıyla temsil ederek “İlham Veren Takım” ödülünü kazandı.

  All Star Turkey takımı Darüşşafaka, Şişli Meslek Lisesi, İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden 15 öğrenci ve 4 mentordan oluştu. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri’ndeki FRC Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden ve “Takım Ruhu” ödülüyle yurda dönen Darüşşafaka 10. sınıf öğrencileri Cem Arda Fil, Eren Sanır, Şeyhmus Aca, Nur Evsan Birinci, Aslıhan Okur ve Şevval Keskin, bilgi ve deneyimleri sayesinde Çin’deki turnuvada da takımda etkin rol aldı.
  3 Ağustos 2017
  #1
 2. Türkiye’nin yıldızları, Çin’den özel ödülle döndü Cevapları

soru sor

Türkiye’nin yıldızları, Çin’den özel ödülle döndü