'Türkiye benim şahit olduğum 8 askeri darbe geçirdi ama...'

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 14 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. 'Türkiye benim şahit olduğum 8 askeri darbe geçirdi ama...' hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul'da yaşanan eylemleri planladığı iddiasıyla bir numaralı sanığı Fetullah Gülen olan, 6'sı general, olmak üzere 24 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır da katıldı.

  Sanıkların savunmalarında suçlamaları kabul etmeyişini değerlendiren Bozkır, "Madem ki darbe yapıyorsun asker gibi, adam gibi çıkar ben darbeyi yaptım dersin. Nasıl darbeden sonra Cumhurbaşkanı olacaksan, darbe başarısız olduğunda da kaderine razı olursun. Bu şekilde bir komediyi oynamak bence hainliğin ötesinde kabul edilemez" dedi.

  AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de, sanıkların aldıkları emir üzerine bu şekilde savunma yaptıklarını ileri sürdü. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri'de yapılan duruşmada ara verilmesi üzerine kameraların karşısına geçen Temurci ve Bozkır duruşmada yaşananlara ilişkin değerlendirmede bulundu.

  "HEP BİRLİKTE İÇERİDE BİR TİYATRO İZLEDİK"

  Konuşmasına helikopter kazasında şehit olan 13 askeri anarak başlayan Selim Temurci, "Hep birlikte içeride bir tiyatro izledik. 15 Temmuz gecesi olup biten her şey gözümüzün önünden geçti. 249 şehidimiz var. 2 bini aşkın gazimiz var. İçeridekileri izlediğimizde acaba biz bu 15 Temmuz'u yaşamadık mı, 249 şehidimiz olmadı yok mu diye bir an düşündüm."


  Eldeki deliller ve belgelerde de 15 Temmuz'un arkasındaki yapının FETÖ olduğunun gösterildiğini belirten Temurci, "İçeride biz neyi izledik. Ne anlatıyor diye bunlar diye baktığınızda, ben bir emir alındığını düşünüyorum. Bir kaç ay önce her ne olursa olsun, her söyleneni inkar edin, yalan söyleyin gerekirse intihar edin ama mutlaka ve mutlaka bunu bir fetva olarak algılayın..." dedi.

  Bir takiye ile karşı karşıya olduklarını belirten Temurci, "Tiyatrocu sanatçılarımız beni affetsin eğer bir oyun görmek istiyorlarsa büyük oyun burada" diye konuştu.

  "ADAM GİBİ ÇIKAR BEN DARBEYİ YAPTIM DERSİN"

  Eski AB Bakanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır da, Cumhuriyet tarihinin en kanlı ve hain darbe girişiminin yargılandığı davayı izlemeye geldiklerini belirterek, "Türkiye benim şahit olduğum 8 askeri darbe geçirdi. Bunların bir kısmı başarılı bir kısmı ise başarısız olmuştur. Ama hiçbir askeri darbe girişiminde bugün gördüğümüz, 'ben yapmadım , psikolojim bozuktu, görmedim, acaba o mu yapmış' gibi bir savunma hiç görmedim" dedi.

  Bozkır, "Madem ki darbe yapıyorsun asker gibi, adam gibi çıkar ben darbeyi yaptım dersin. Nasıl darbeden sonra Cumhurbaşkanı olacaksan, darbe başarısız olduğunda da kaderine razı olursun. Bu şekilde bir komediyi oynamak bence hainliğin ötesinde kabul edilemez" dedi.
  14 Haziran 2017
  #1
 2. 'Türkiye benim şahit olduğum 8 askeri darbe geçirdi ama...' Cevapları

soru sor

'Türkiye benim şahit olduğum 8 askeri darbe geçirdi ama...'