Turkcell’li Görme Engelli Milliler Avrupa Şampiyonası’nda

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, deltafx2 üyesi tarafından 21 Ağustos 2015 tarihinde yazılmıştır. Turkcell’li Görme Engelli Milliler Avrupa Şampiyonası’nda hakkında bilgi ve tartışmalar. 1. Turkcell’li Görme Engelli Milliler

  Avrupa Şampiyonası’nda

  Turkcell’in ana sponsorluğundaki Görme Engelli Milli Takımımız, İngiltere’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. 2016 Rio Olimpiyatlarına katılacak ülkelerin de belirleneceği şampiyonada Ay-yıldızlılar gruptaki ilk maçında 22 Ağustos’ta Almanya’yla karşılaşacak

  Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği B1 Türk Milli Takımı, 22-29 Ağustos tarihlerinde İngiltere’nin Hereford şehrinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak. Turnuvada ilk üçe girerek 2016 Rio’yu hedefleyen Türkiye’nin A Grubu’ndaki rakipleri İngiltere, Almanya, İtalya ve Polonya olacak.

  İlk maçında 22 Ağustos’ta Almanya ile karşılaşacak Ay-yıldızlılar, ikinci maçında 23 Ağustos’ta Polonya ile, grubun üçüncü maçında da 24 Ağustos’ta İtalya ile karşı karşıya gelecek. Milliler turnuvanın dördüncü gününü boş geçirirken, beşinci günde İngiltere ile oynayacak. B Grubu’nda ise İspanya, Fransa, Rusya, Yunanistan ve Belçika yer alıyor.

  Grup maçlarının ardından turnuvanın fikstürü gereği A Grubu birincisi-B Grubu ikincisi ile B Grubu birincisi-A Grubu ikincisi ile finale çıkmak için oynayacak. Gruplardaki diğer takımlar ise klasman maçları için karşı karşıya gelecek. Yarı final ve klasman maçları 28 Ağustos Cuma günü, final ve üçüncülük maçı ise 29 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek.

  “Hedefimiz Olimpiyatlar”
  Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, “Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ederek, engelli vatandaşlarımızın neler başarabileceğini bizlere gösteren milli takımımızla gurur duyuyoruz. 2011’deki şampiyonada aldığımız derece ile 2012 Londra’ya gitmeyi başarmıştık. İnanıyorum ki, önümüzdeki yıl da 2016 Rio Olimpiyatlarına katılacağız. Sporcularımızın bu başarıları birçok engelli vatandaşımızı etkileyerek onların sporda ve sosyal alanlarda daha fazla yer almalarına katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

  “Birlikte engelleri ortadan kaldırıyoruz”
  Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün; “Ülkemizin ve toplumumuzun gelişimine katkı sağlamak için “Engel Tanımayanlar” projesi kapsamında engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda, görme engelli spor federasyonuna destek vererek onlarla birlikte engelleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Görme engelli futbolcularımızın başarılarına, engelleri nasıl ortadan kaldırdıklarına hep beraber tanık oluyoruz. Sporcularımıza Avrupa Şampiyonası’nda başarılar diliyorum” dedi.
  21 Ağustos 2015
  #1
 2. Turkcell’li Görme Engelli Milliler Avrupa Şampiyonası’nda Cevapları

soru sor

Turkcell’li Görme Engelli Milliler Avrupa Şampiyonası’nda