TURKCELL - Tüketici finansman sektörüne Financell dopingi

İsimli konu WH 'Turkcell' kategorisinde, demirdoven üyesi tarafından 17 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. TURKCELL - Tüketici finansman sektörüne Financell dopingi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Turkcell Finansman A.Ş. 2016’da 1.7 milyondan fazla müşteriye 2,8 milyar TL finansman desteği sağladı

  Tüketici finansman sektörüne
  Financell dopingi
  Türkiye çapında 3 bini aşkın noktada hizmet veren Turkcell Finansman A.Ş. 2016 yılı içerisinde 1,7 milyondan fazla müşteriye ulaşarak yaklaşık 2,8 milyar TL finansman desteği sağladı. Konuyla ilgili konuşan Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Bireysel ve kurumsal müşterilerimizin teknolojik ürünlere daha rahat ulaşabilmesini sağlamak için kurduğumuz Turkcell Finansman A.Ş., sektörü de büyüttü. Finansal Kurumlar Birliği’nin 2016’nın ilk 9 aylık sonuçlarına göre tüketici finansman sektöründe verilen toplan kredi adedinin yüzde 85’ini tek başına gerçekleştiren Turkcell Finansman A.Ş bir önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında sektörün kredi tutarı büyümesinin yüzde 89’unu tek başına sağladı. ” dedi.
  Bu yıl Turkcell Finansman A.Ş. ile tüketici finansman sektörüne hızlı bir giriş yapan Turkcell, aynı yıl içinde rekorlara imza attı. 2 Şubat’ta Financell markası ile “teknoloji kredisi” sunmaya başlayan Turkcell Finansman A.Ş. Finansal Kurumlar Birliği’nin 2016’nın ilk 9 aylık sonuçlarına göre tüketici finansman sektöründe verilen toplan kredi adedinin yüzde 85’ini tek başına gerçekleştirdi. Turkcell Finansman A.Ş. bir önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında ise sektörün kredi tutarı büyümesinin yüzde 89’unu tek başına sağladı.


  Turkcell müşterilerinin telekom sektöründeki cihaz, donanım gibi ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak üzere kurulan Financell, Türkiye çapında 3 bini aşkın noktada hizmet veriyor. 575 milyon lira ödenmiş sermayesi ile tüm tüketici finansman şirketleri arasında Türkiye’de liderliğe oturan Turkcell Finansman A.Ş., bireysel müşteri portföyüne kurumsal müşterileri de ekleyerek finansman desteği sağlamayı hedefliyor.


  “Amacımız teknolojinin dokunduğu her alanda finansman desteği sağlamak”

  Turkcell Finansman A.Ş. ile ilgili bir değerlendirme yapan Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Turkcell olarak her alanda değişime ayak uyduruyor, müşterilerimize en uygun fırsatları sunmak için çalışıyoruz. 2016 yılı sonunda 1,7 milyondan fazla sayıda müşteriye ulaşarak sağladığımız 2,8 milyar TL finansman desteği ile tüketici finansman sektörüne büyük bir ivme kazandırdık. Finansal Kurumlar Birliği verilerine göre tüketici finansman sektöründe 9 ayda verilen toplam kredi adedinin yüzde 85’ini Turkcell Finansman A.Ş sağladı. Turkcell Finansman A.Ş bir önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında sektörün kredi tutarı büyümesinin yüzde 89’unu tek başına sağladı. Tutar bazında ise en çok kredi kullandıran 4. şirketiz” dedi.


  Faturasız hatlılar da Financell’den yararlanabiliyor

  3 bini aşkın Turkcell noktasında müşterilerin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamak için Financell çözümlerinden yararlandığını kaydeden Murat Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Amacımız müşterilerimizin tüm teknolojik ihtiyaçlarına finansman sağlamak, bir süre sonra teknolojiyle ilgili her ürüne ve her müşterinin ihtiyacına yönelik finansal hizmetler sunacağız. Bu doğrultuda yılbaşından itibaren de Turkcell ön ödemeli olarak adlandırılan faturasız hat sahipleri Financell kredilerinden yararlanabilmeye başladı. Faturasız hat sahipleri de artık Turkcell satış noktalarından teknolojik ihtiyaçları için kredi kullanabiliyorlar. Ayrıca bu yıl içerisinde Financell’in imza atacağı pek çok yeni işbirliği de hayata geçecek.”


  Finansman A.Ş. ile müşteri sayısı katlanarak arttı

  Finansal Kurumlar Birliği’nin verilerine göre Turkcell Finansman A.Ş.’den önceki yıllarda finansman şirketlerinin müşteri sayılarında ortalama %15 civarında büyüme görülüyordu. Bu oran 2013-2014 yılları arasında %11, 2014-2015 yılları arasında %25 olarak izlendi. Müşteri sayısı büyüme oranı 2016 yılında Turkcell Finansman A.Ş.’nin de etkisi ile 9. ay itibarıyla yüzde 237 oldu.


  Turkcell faturasından ödeme kolaylığı

  Turkcell müşterileri Financell’den finans desteği alarak sahip oldukları teknolojik ürünlerin taksitlerini Turkcell faturaları üzerinden ödeme kolaylığına sahip oluyorlar. Sağlanan esnek ödeme altyapısı sayesinde müşteriler dilerlerse kredilerine ara ödeme yapabiliyor ya da kredilerini tamamıyla kapatabiliyorlar. Bu iki tercih söz konusu olduğunda istisnasız faiz indiriminden faydalanabiliyorlar.


  4.5G ürünler için itici güç oldu

  Turkcell uygulamalarına olan talebin gün geçtikçe arttığını ve 2015 yılında toplam 22 milyon olan indirilme sayısının 2016 yılında 28 milyonu aştığını belirten Murat Erkan, şunları söyledi: “2016 yılı sonu itibariyle son 2 yılda indirilen uygulama sayısı 50 milyonu aşmış durumda. 2017 hedefimiz ise 100 milyona ulaşmak. Bu artışta 4.5G önemli bir itici güç oldu. 4.5G ile sunulan yüksek hızlı kesintisiz mobil internet, bekleme sürelerini kısaltarak ürün ve servislerin daha verimli kullanılmasına imkân tanıyor. Bu da Turkcell’in popüler uygulamalarının, 4.5G’ye geçenler tarafından daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.”

  Yeni nesil iletişim platformumu BiP’i indirenlerin sayısı, 4.5G’ye geçilen 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren yüzde 40’a yakın artış göstererek 12 milyona ulaştı. Türkiye’nin en bilinen müzik platformu fizy’nin indirme sayısı 8 milyonu aşarken, GollerCepte servisi de 2,8 milyon defa indirildi. Yine bireysel depolama servisi lifebox 3,4 milyon kez indirilirken televizyon, bilgisayar veya mobil cihazlardan izlenebilen kişisel TV platformu TV+’ın indirme sayısı ise 3 milyona ulaşmış durumda.  ***


  Turkcell mağaza çalışanlarına özel Financell eğitimi

  Turkcell Akademi, Turkcell Finansman A.Ş. müşterilerinin hizmet aldığı 81 ildeki tüm Turkcell mağaza çalışanlarına özel sertifikasyon programı başlattı. Türkiye çapında 5 bin çalışan özel eğitimlere tabi tutuldu. Programla daha yetkin ve daha donanımlı bireyler yetiştirmek hedeflenirken, bayi çalışanlarının kariyer ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri hem online hem de sınıf içi eğitimler düzenlendi. Eğitim içeriğinde temel perakende satış, insan kaynakları, hukuk gibi konular yer aldı. Eğitimlerin sınav bölümünü 100 tam puanla bitiren Mardin mağaza çalışanı Songül Savcı, başarı ödülünü Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın elinden aldı. Tam 5 bin çalışanın yüzde 94’ü sınav bölümünü başarıyla tamamladı.


  ***

  Drone’dan gözlüğe kadar her şey var

  Türkiye’nin 4.5G’ye geçmesiyle birlikte mağazalarının konseptini de değiştirmeye başlayan Turkcell, müşterilerinin sabit internetten mobil hattına kadar her ihtiyacını aynı noktadan karşılama amacıyla daha önce mağazalarını birleştirmişti. Turkcell, şimdi de drone’dan sanal gerçeklik gözlüğüne kadar Türkiye’nin yeni tanıştığı birçok akıllı ürünü 3 bine yakın mağazasında satışa başladı.
  17 Ocak 2017
  #1
 2. TURKCELL - Tüketici finansman sektörüne Financell dopingi Cevapları

soru sor

TURKCELL - Tüketici finansman sektörüne Financell dopingi