Turkcell, Mobil Hasar Sorgulama Servisi

İsimli konu WH 'Turkcell' kategorisinde, deltafx2 üyesi tarafından 21 Nisan 2015 tarihinde yazılmıştır. Turkcell, Mobil Hasar Sorgulama Servisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Turkcell, Mobil Hasar Sorgulama Servisi'ne "Detaylı Eksper Raporu" ve "Değişen Parça Sorgusu" hizmetlerini ekledi.

  Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell'in ikinci el araç almak isteyenlere yönelik uygulamaya koyduğu Mobil Hasar Sorgulama Servisi, ilgilenilen aracın geçmişine dair merak edilen bilgilere cep telefonu aracılığıyla ulaşma imkanı sunuyor. Mevcut durumda hasar geçmişi ile tutanak, poliçe ve mağdur bilgilerinin sorgulanabildiği servise son olarak "Detaylı Eksper Raporu" ve "Değişen Parça Sorgusu" hizmetleri de dahil edildi.

  Eklenen yeni hizmetlerle birlikte ikinci el araçların ekspertiz raporuna ve değişen parça bilgilerine SMS ile ulaşılabiliyor. "Detaylı Eksper Raporu" ile aracın daha önce bir kazaya karışıp karışmadığı, kaç kez el değiştirdiği, sahiplik süresi, plaka değişimi, kasko durumu gibi bilgileri detaylı olarak sorgulanabiliyor. Daha önce bir kazaya karışmış olan araçlar için yapılan "Değişen Parça Sorgusu" ise kaza tarihinde aracın hangi parçalarının değiştirildiğinin sorgulanmasını sağlıyor.

  Bugüne kadar 15 milyondan fazla kez sorgulama yapılan Turkcell Mobil Hasar Sorgulama Servisi'nden hasar geçmişini sorgulamak için aracın plakasını 5664'e göndermek yeterli oluyor. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi hakkındaki bilgiler cep telefonuna gönderiliyor.

  Servis içerisinde yer alan her bir sorgulama 4 lira olarak ücretlendiriliyor.
  21 Nisan 2015
  #1
 2. Turkcell, Mobil Hasar Sorgulama Servisi Cevapları

soru sor

Turkcell, Mobil Hasar Sorgulama Servisi

Alakalı Aramalar:

 1. ahsarmobil uyumlu