Turkcell Gelibolu Maratonu İçin Geri Sayım Başladı

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Manifest0 üyesi tarafından 19 Eylül 2018 tarihinde yazılmıştır. Turkcell Gelibolu Maratonu İçin Geri Sayım Başladı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Türkiye’nin barış temalı ilk ve tek maratonu 14 Ekim’de koşulacak

  Turkcell Gelibolu Maratonu için geri sayım başladı


  ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu sene 4.’sü düzenlenecek olan Turkcell Gelibolu Maratonu için heyecan şimdiden başladı. Kayıtları gelibolumaratonu.com adresinden devam eden ve dünyanın sayılı tematik maratonlarından biri olarak kabul edilen Turkcell Gelibolu Maratonu, 14 Ekim Pazar günü Gelibolu Yarımadası’nda koşulacak. Maraton, yarı maraton, 10 kilometre koşusu ve halk koşusu olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilecek organizasyon, 2018 Truva Yılı’nı da taçlandıracak.

  Turkcell’in isim sponsorluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlenecek, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla 14 Ekim Pazar günü gerçekleşecek. Bugüne kadar 15 binden fazla kişinin katıldığı organizasyonda yine maraton, yarı maraton, 10 km koşusu ve halk koşusu mücadeleleri olacak.

  Barış Ormanı’na 10 bin fidan daha

  İki sene önce Çanakkale’ye Mektuplar Projesi’ndeki cevaplanmış mektuplara verilen yanıtlar ve Turkcell Gelibolu Maratonu’nda yer alan katılımcılar anısına dikilen fidanlarla oluşturulan Turkcell Barış Ormanı, bu sene de büyümeye devam edecek. İki sene önce Güzelyalı Bölgesi’nde çıkan yangında büyük hasar gören çamlık bölgeye 10 bin fidan dikilerek oluşturulan “Turkcell Barış Ormanı” kapsamında, geçen sene olduğu gibi 10 bin fidan daha Çanakkale’ye can vermek için dikilecek. Ayrıca, artık gelenekselleşen Morto Koyu’na dikilen sembolik fidanların yanına 4. Turkcell Gelibolu Maratonu anısına bir fidan daha dikilecek.

  Halk koşusu 11.00’de başlayacak

  Turkcell Gelibolu Maratonu’nun en zorlu etabı olan 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başlayacak. Saat 09.30’da başlayacak yarışta katılımcılar Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı Maraton ise saat 10.00’da yine Morto Koyu’nda başlayacak. Sporcular, maratondaki parkurunda bir tur atıp finişe gelecek. 10 kilometrelik koşu ise saat 10.45’te aynı noktadan başlayacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek katılımcılar, Morto Koyu’nda yarışı noktalayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise, saat 11.00’de Morto Koyu’ndan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak.

  Toplam ödül 100.000 TL

  2018 Truva Yılı’nın en önemli organizasyonlarından biri olan Turkcell Gelibolu Maratonu’nda toplam ödülü de 100 bin lira olarak belirlendi. Maraton, Yarı Maraton ve 10 Km. Koşuları’nın yanı sıra, 9 yaş kategorisinde ilk 3’e giren kadın ve erkek koşucular ayrı ayrı para ödülüne sahip olacak. Turkcell Maratonların olmazsa olmazlarından Maraton Fuarı ise 11 Ekim Perşembe günü açılacak. 17 Burda AVM’de gerçekleşecek ve 3 gün sürecek fuar kapsamında IAAF Çocuk Atletizmi Etkinlikleri ve ücretsiz Evren Can Gündüz Konseri de yapılacak.

  Maratonun resmi kanalı BİP’te

  Turkcell Gelibolu Maratonu’nun tüm detaylarına ise BİP üzerinden ulaşmak mümkün olacak. Türkiye’nin yerli ve milli iletişim ve yaşam platformu BİP’te açılacak TGM18 kanalı, Turkcell Gelibolu Maratonu’nun resmi iletişim kanalı olacak. Başta katılımılar olmak üzere tüm takipçiler, bilgi akışını bu kanal üzerinden takip edebilecekler. Türkiye’nin en sevilen dijital müzik platformu ve yenilikçi teknolojilerle Türkiye’de dijital müziğin kurallarını yeniden yazan fizy ise her zaman olduğu gibi Turkcell Gelibolu Maratonu’na özel yerli ve yabancı müzik listeleri hazırlayacak.
  19 Eylül 2018
  #1
 2. Turkcell Gelibolu Maratonu İçin Geri Sayım Başladı Cevapları

soru sor

Turkcell Gelibolu Maratonu İçin Geri Sayım Başladı