Turkcell Gelibolu Maratonu Başladı

İsimli konu WH 'Internet Teknolojileri' kategorisinde, Manifest0 üyesi tarafından 14 Ekim 2018 tarihinde yazılmıştır. Turkcell Gelibolu Maratonu Başladı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Türkiye’nin barış temalı ilk ve tek maratonu

  Turkcell Gelibolu Maratonu başladı


  ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu yıl 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu’nda heyecan başladı. Binlerce kişinin katıldığı maraton, bu yıl tüm dünyada kutlanan Troya Yılı’nın da en önemli organizasyonu olarak adlandırılıyor. Maratonda 10 km. Koşusu’nun startını Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu verdi.

  Turkcell’in isim sponsorluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu’nda heyecan başladı. Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk ve tek maratonunda binlerce kişi bu yıl “Barış için Koşuyoruz” sloganıyla bir arada. 42 kilometrelik maraton, yarı maraton, 10 km ve halk koşusu olarak dört kategoride gerçekleştirilen mücadelede, Gelibolu Yarımadası’nın tarihi parkuru geçilecek. Bu yıl tüm dünyada kutlanan Troya Yılı’nın en önemli organizasyonu olarak da dikkat çeken maratonda startı Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar verdi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise 10 kilometrelik koşunun başlangıç kornasını çaldı.

  Barış Ormanı 30 bin fidana ulaştı

  Öte yandan iki sene önce 10 bin fidanını dikimiyle hayata geçirilen Turkcell Barış Ormanı’na, 10 bin fidan daha eklenerek ormandaki ağaç sayısı 30 bine çıkartıldı. Bununla birlikte maratona BiP üzerinden kayıt yaptıran katılımcı sayısı kadar daha fidan Turkcell Barış Ormanı’na eklenecek.

  9 yaş kategorisine de ödül verilecek

  2018 Turkcell Gelibolu Maratonu’nda toplam ödülü de 100 bin lira olarak belirlendi. Maraton, Yarı Maraton ve 10 Km. Koşuları’nın yanı sıra, 9 yaş kategorisinde ilk 3’e giren kadın ve erkek koşucular ayrı ayrı para ödülüne sahip olacak.
  14 Ekim 2018
  #1
 2. Turkcell Gelibolu Maratonu Başladı Cevapları

soru sor

Turkcell Gelibolu Maratonu Başladı