Transeksüel Nedir Biliyor musunuz?

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, samvedean üyesi tarafından 13 Eylül 2013 tarihinde yazılmıştır. Transeksüel Nedir Biliyor musunuz? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Transeksüel nedir hakkında bilgi paylaşmadan önce wikipedia'dan bilgi vermek istiyorum. Transeksüel ile ilgili öncelikle kısa bir wiki açıklaması...
  Transseksüel; kendisini karşı cinse ait hisseden, karşı cinse benzeme isteği duyan veya kendisini karşı cinsten biriymiş gibi hisseden kişilere verilen addır.
  [​IMG]


  Transeksüel hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız biraz da ayrıntılı bilgi verelim.

  Transeksüel Ne Demektir?


  Transseksüel, kendisini karşı cinse ait hisseden, karşı cinse benzeme isteği duyan veya kendisini karşı cinsten biriymiş gibi hisseden kişilere verilen addır
  Hem erkek hem de kadın için geçerlidir. Yani kişi erkek olduğu halde kadın olmayı isteyebilir, kadın olduğu halde erkek olmayı isteyebilir. Ancak transeksüel, daha çok ruhsal eğilimler için belirleyici bir kelimedir. Kişinin davranışlarından çok iç dünyasında kendisini karşı cinsten biri gibi görmesi, hissetmesidir. Bu yüzden transeksüelleri dış görünüşlerinden belirlemek söz konusu değildir. Çünkü kendilerini karşı cinsten hissettiklerini dış görünüşlerine her zaman yansıtmazlar.
  Halk arasında travesti ameliyatla kadın olmamış, yalnızca dış görünümü ve davranışlarıyla kadın kimliğine bürünenleri; transeksüel de giyim ve davranışlardan öte ameliyatla kadın olanları belirlemek için kullanılan yerleşmiş kelimeler olmasına rağmen aslında ameliyat olmuş ya da olmamış kadın veya erkek için böyle bir ayrıma gidilecek bir kelime yoktur.
  13 Eylül 2013
  #1
 2. Transeksüel Nedir Biliyor musunuz? Cevapları

soru sor

Transeksüel Nedir Biliyor musunuz?

Alakalı Aramalar:

 1. Transeksuel olmak istiyorum

  ,
 2. transeksüel nedir