Toz kenelerinden kurtulmak için yapılması gerekenler

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Nacizane.. üyesi tarafından 4 Ağustos 2010 tarihinde yazılmıştır. Toz kenelerinden kurtulmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Toz kenelerinden kurtulmak için yapılması gerekenler  Ünlü İngiliz firması Dyson'ın İngiltere Malmesbury'deki mikrobiyoloji laboratuvarında, alerji üzerine yaptığı araştırmalarda, evde alerjiye yol açan bir numaralı sebebin toz keneleri olduğu ortaya çıktı.

  [​IMG]

  Araştırmacılar, keneden kurtulmak için yapılması gerekenleri sıraladı:
  İnsanlar, günde bir grama yakın deri dökerken, bu oran geceleri iki-üç grama kadar çıkar. Bir haftada ise 28 grama yakın bir deri dökümü olur. Toz kenelerinin besin kaynağı da, bu yatak, yastık ve nevresimlerde biriken deri döküntüleridir. Keneden kurtulmak için yatak örtülerinin iyi yıkanması şarttır.

  ÇOCUKLAR ETKİLENİYOR
  Bir çay kaşığı tozun içinde bine yakın alerjen bulunur. Astımı olan çocukların, yüzde 85'i alerjenlere karşı duyarlıdır.
  Dişi toz keneleri, her üç haftada bir 25 ile 30 arasında yumurta bırakır. Toz keneleri ısırmaz veya hastalık geçirmez. Fakat, dışkılarındaki protein yüzünden alerjisi olan insanlara zararı dokunur.

  Elektrik süpürgesinin önemi büyük
  Toz keneleri; yatakları, tüylü oyuncukları ve halıları severler. 60 derece üzeri sıcak ve soğuk hava ölmelerine neden olur.
  Elektrikli süpürgeler, toz keneleriyle savaşan en önemli cihazlar... Halıların, yatakların, kanepelerin ve perdelerin temizlenmesiyle evdeki toz kenelerinin sayısı azalır.
  4 Ağustos 2010
  #1
 2. Toz kenelerinden kurtulmak için yapılması gerekenler Cevapları

soru sor

Toz kenelerinden kurtulmak için yapılması gerekenler

Alakalı Aramalar:

 1. yatak keneleri kurtulma

  ,
 2. evdeki tozdan kurtulma