Toyota oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor

İsimli konu WH 'Otomobil Genel' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır. Toyota oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Toyota 2022 yılında satışa sunacağı elektrikli otomobille şarj süresini kısaltıp, katedilen mesafeyi arttırmayı hedefliyor.

  Japon otomobil devi Toyota şimdilik adı bilinmeyen bir otomobil üzerinde geliştirmelere devam ediyor. "Solid state" adı verilen bir şarj teknolojisiyle desteklenecek olan otomobil konusunda şirketten iddalı açıklamalar geliyor. Japon basınında çıkan haberlere göre Toyota'nın 2022'de satışa çıkaracağı elektrikli otomobil, sıvıdan ziyade katı elektrolitler kullanacak.

  Uzmanlar bu yeniliğin otomobillerin şarj süresini azaltacağı fikrinde. Şirketin sözcüsü ise çıkan haberler üzerine yaptığı açıklamada teknoloji hakkında bilgi vermekten kaçınırken iddiaları doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu.

  Açıklamasında Toyota'nın 2020 sonrası projeksiyonu çizmeye çalışan şirket sözcüsü, 2022'ye gelindiğinde hedeflerinin daha kısa sürede şarj edilebilir bir otomobil üretmek olduğunu, ayrıca tek şarj dolumuyla daha uzun mesafeleri katedilmesini öngördüklerini ifade etti.

  28 Temmuz 2017
  #1
 2. Toyota oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor Cevapları

soru sor

Toyota oyunun kurallarını değiştirmeye hazırlanıyor