Tools (Araçlar) Menüsü

İsimli konu WH 'Bilgisayar' kategorisinde, Kyren üyesi tarafından 1 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Tools (Araçlar) Menüsü hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. SHAREWARE İNCELEME


  Tools (Araçlar) Menüsü

  Connect/Disconnect: (Bağlan/Bağlantıyı kapat) Burada açılan diyalog kutusunda ISS' iniz için tanımladığınız bağlantıyı, kullanıcı isminizi ve şifrenizi seçebilirsiniz. Yani ISS'inize buradan bağlanabilir, download işlemi bitince bağlantınızı kesmek için gerekli ayarları bulabilirsiniz.

  Shut Down when done: (Bitince kapat) Tüm download edilecek dosyalar bittikten sonra otomatik olarak bilgisayarı kapatır.

  Hang Up when done: (Bitince bağlantıyı kapat): Bu komut Türkçe'ye yanlış çevrilmiş. Aslında tüm download edilecek dosyalar bittikten sonra bilgisayarı askıya alır.

  Redial if disconnect: (Bağlantı koparsa yeniden bağlan) Eğer internet bağlantınız koparsa otomatik olarak tekrar bağlanır.

  Obey speed limit: (Hız limitine uy): Sabit hız limitinde downloadları sürdürmeye çalışır. Bu limiti Tools*Options*Conection (Araçlar*Seçenekler*Bağlantı) bölümünden ayarlayabilirsiniz.

  Save as default: (Varsayılan olarak kaydet) Yaptığınız ayarları standart olarak kaydeder.

  Default download properties: (Varsayılan indirme özellikleri) Standart download ayarlarına döner.

  Options: (Seçenekler) FlashGet programının bağlantı ayarlarının, ses ayarlarının, renk ayarlarının ve daha birçok ayarın yapıldığı bölüm. Burada her şey oldukça anlaşılır biçimde verilmiş, dili Türkçe yaparsanız daha kolay anlayabilirsiniz. Zaten bir kısmına yukarıda değindik. Ama özellikle File Manager (Dosya Yöneticisi) bölümüne bakmanızı öneririz; burada dosyaların indirilme işlemi tamamlandığında başka kategorilere taşınıp taşınmayacağı, sisteminizde yüklü virüs tarayıcısını tanımlama gibi kısımlar var. Schedule (Takvimleme) kısmından dosya indirme işlemine başlama ve bitirme saatlerini ayarlayabilirsiniz. Özellikle kiralık hat veya kablo Internet bağlantısı olanlar Internet hızının arttığı sabah saatlerini buradan belirleyerek dosyaların bu saatte indirilmeye başlamasını sağlayabilirler. Mirrors (yansımalar) bölmesinde ise ayni dosyanın çeşitli bölümlerinin indirileceği sunucular ile ilgili birkaç küçük ayarları yapabilirsiniz.

  Bu yazının hazırlamasında Pc magazin degisinden yararlanılmıştır.  Tevfik Firuzan Gülçelik
  1 Mart 2008
  #1
 2. Tools (Araçlar) Menüsü Cevapları

soru sor

Tools (Araçlar) Menüsü

Alakalı Aramalar:

 1. tools menüsü

  ,
 2. araçlar tools