Tıp Fakültesi Kazanmak -Tıp Fakültesi Nasıl Kazanılır

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, yns87 üyesi tarafından 18 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Tıp Fakültesi Kazanmak -Tıp Fakültesi Nasıl Kazanılır hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Yeni üniversite sisteminde öğrencilerin tıp fakültesine yerleşmeleri için lgs de aldıkları MF-3 puanına bakılmaktadır.
  Tıp fakültelerine yerleşmenin ön koşulu olan MF-3 puan türü nasıl hesaplanır?
  Türkçe %11, Temel Matematik %11, Sosyal Bilimler %7, Fen Bilimleri %11, Matematik %13, Geometri %5, Fizik %13, Kimya %14, Biyoloji %15 = %100 = MF-3
  Adaylar MF-3 puanı ile Tıp, Eczacılık, Veteriner, Hemşirelik (Fakülte), Ebelik (Fakülte), Beslenme ve Diyetetik (Fakülte), Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Fakülte), Genetik ve Biyomühendislik, Biyokimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik programlarına yerleşebileceklerdir.
  Tıp fakültesini kazanmanın yegane yolu ders çalışmaktır. 1-2 aylık çalışmayla tıp fakültesine yerleşmek imkan dahilinde değil malesef. Düzenli, istikrarlı, verimli ve sıkı çalışılmalıdır. Ne kadar verimli çalışırsanız çalışmaya harcıyacağınız zamandan da o denli tassarruf sağlarsınız. Peki ama nasıl daha verimli ders çalışabiliriz.
  1- Çalışma ortamınızı düzenleyin
  Münkünse ders çalışmak için ayrı bir odanız olsun. Eğer kendi odanızda da ders çalışamıyorsanız sürekli dikkatinizi dağıtacak birşeyler çıkıyorsa dersanelerin çalışma odalarını yada kütüphaneleri kullanabilirsiniz.
  2- İç motivasyonuzu arttırın
  Kendinizi dilediğiniz tıp fakültesinde hayal edin. Bu iç motivasyonunuzu ve çalışma azminizi arttırcaktır. Hatta imkanınız varsa kazanmak istediğiniz bölümü ziyaret edin.
  3- Programlı olun

  Başarıya ulaşmanın püf noktalarından biri de programlı olmaktır. Kendinize özgü bir ders çalışma programı hazırlayın ve elinizden geldiğince bu programa uyun
  4- Kendinizi tanıyın
  Kendinizi iyi tanıyın ve ders çalışma metotunuza bunu uygulayın. En çok hangi dersi seviyorsanız onu önce çalışın ki motivasyonunuz düşmesin. Sizi en çok ne sıkar en çok ne motivasyonunuzu arttırır bunları ders çalışma stratejinize adapte edin.
  18 Mayıs 2012
  #1
 2. Tıp Fakültesi Kazanmak -Tıp Fakültesi Nasıl Kazanılır Cevapları

 3. of ya eşit ağırlık bölümüyüm ve çok başarılıyım ama tıp istiyorummm tıpa geçme şansım var mı :uzgun::uzgun::uzgun:
  14 Şubat 2014
  #2
soru sor

Tıp Fakültesi Kazanmak -Tıp Fakültesi Nasıl Kazanılır