Tercüme Bürosunda Olması Gerekenler

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, cengowanblock üyesi tarafından 3 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır. Tercüme Bürosunda Olması Gerekenler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ankara tercüme bürosu şehrinde çalışanlarının karşısına bir işlem olarak sadece yazılı bir belge çıkmayabilir. Başkent olmanın yanında siyaset, ticaret, eğitim, lojistik, kültür-sanat ve spor gibi çeşitli alanlarda da bir merkez olan Ankara’da ulusal, bölgesel ve uluslararası nitelikte siyasi toplantı, zirve, çalıştay, sempozyum, kongre, konferans, kurultay, konser ve müsabaka gibi etkinlikler düzenlendiğinden simultane tercüme hizmetleri de gerekebilir.

  Anında tercüme olarak da tanımlanan simultane tercüme faaliyetleri için nitelikli yeminli tercümanlar onlarca kişiye kulaklıktan çeviri yapacak şekilde seslerini iletirler veya danışanın yanında bizzat bulunarak ilgililere tercüme hizmeti sunarlar. Aslında bir danışmanlık ve asistanlık faaliyeti olan anında çeviri hizmeti tercümanlar için özel ve nitelikli bir ihtisas alanı olarak kabul edilir.

  [​IMG]
  3 Mart 2020
  #1
 2. Tercüme Bürosunda Olması Gerekenler Cevapları

 3. Harika gönderi! Bu kaynakları bilmiyordum ve şimdi bunları kontrol edeceğim! hole io
  30 Temmuz 2020
  #2
soru sor

Tercüme Bürosunda Olması Gerekenler