Temiz ve Sağlıklı Dişler İçin....

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 2 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Temiz ve Sağlıklı Dişler İçin.... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Temiz ve Sağlıklı Dişler İçin....
  Neden her gün diş ipi kullanmalıyım? Diş çürüğü ve diş eti hastalıkları dişlerinize yapışan bakterilerden dolayı oluşur. Dişlerinizi diş ipi ile doğru bir şekilde temizlemek, bu bakterilerin çürüme ve diş eti hastalıklarına neden olmadan temizlenmelerine yardımcı olur. Ancak diş ipi ile temizledikten sonra 24 saatten fazla beklerseniz bakteriler dişinize tekrar saldırır; bu nedenle her gün temizlik şarttır. Doğru diş ipi kullanımı için ipi dişinizin köşelerinde ve dilerinizle diş etleriniz arasında hareket ettirin.
  Dişimi ne sıklıkla temizletmeliyim?

  Eğer sağlıklı dişleriniz ve diş etleriniz varsa, bunları altı ayda bir kez temizletmelisiniz. Eğer diş eti problemleriniz varsa temizletmeyi üç ila dört ayda bir yaptırmalısınız.
  En iyi diş fırçası hangisidir?

  Bir diş fırçasının kılları yumuşak ve yuvarlak olmalıdır; Orta sertlikteki ya da sert kılları olanlar diş etlerinize zarar verir.
  Diş fırçasının başı ağzınıza uygun büyüklükte ve sapı da elinizde rahat hissedeceğiniz şekilde olmalıdır. Kimi üreticiler güçlü diş fırçalarının diş temizliği mucizeleri yarattığına sizi inandırmaya çalışsa da Tüketici Raporları dergisi (Consumer Reports Magazine) tarafından yapılan araştırmalar, evde kullanım için sade, normal bir diş fırçası ve diş ipinden daha iyi hiçbir şeyin olmadığını göstermiştir. Diş fırçanızı her üç ayda bir değiştirdiğinizden emin olun.

  Tartar kontrollü diş macunları gerçekten işe yarıyor mu? ...

  Bu tür diş macunları, sert ve dişiniz üzerinde çürük üreten bir film olan tartarın oluşumunu yavaşlatabilir. Ancak bazıları bu tür diş macunlarının yanma hissine neden olduğunu yahut dişlerinin daha hassaslaştığını söylemektedir. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, marka değiştirin ya da bu tür diş macunları kullanmayın. Ve diğer diş macunları gibi bu tür diş macunlarını da fazla kullanmayın. İhtiyacınız olan, küçücük bir bezelye tanesi kadar diş macunudur
  2 Mart 2008
  #1
 2. Temiz ve Sağlıklı Dişler İçin.... Cevapları

soru sor

Temiz ve Sağlıklı Dişler İçin....