Telefon ile konuşmak için..

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 16 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Telefon ile konuşmak için.. hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  BİNGÖL'ün Karlıova İlçesi'ne bağlı Sarıkuşak Köyü'nde oturanlar, GSM şebekelerin çekmemesinden dolayı ya caminin minaresine ya da yüksek katlı evlerin çıtalarına çıkarak cep telefonlarıyla görüşebiliyor.

  Köy sakini Bişar Poyaz, "Köyün gençleri telefonda konuşmak için minareden inmiyor. Yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz" dedi.

  Karlıova'ya 15 kilometre uzaklıkta bulunan 94 haneli Sarıkuşak Köyü'nde oturanlar, yıllardır telefon şebekelerinin sağlıklı çekmemesi nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Köylülerin telefon ile görüşmek için ya köydeki caminin minaresine ya da yüksek katlı evlerin çatısına çıkarak telefon ile görüştükleri belirtildi. Acil durumlarda telefon ile iletişim gerçekleştirmek için büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen köylülerden Bişar Poyaz, "Yıllardır bu çileyi çekiyoruz, dışarıda olan öğrenci ve akrabalarımızla konuşmak için ya minareye ya da çatılara çıkıyoruz. Köyün gençleri telefonda konuşmak için minareden inmiyorlar. Yetkililerin bu sorunu bir çözüm bulmalarını istiyoruz" dedi.

  Telefon şebekelerinin çekmemesinden dolayı birçok sıkıntıyla uğraştıklarının altını çizen köylüler, en büyük sıkıntılarından birinin elektrik faturalarını düzenli alamamak olduğunu söyledi. Elektrik şirketlerinin cihazları telefon şebekesiyle çalıştığını ifade eden köylüler, bu nedenle köylerine elektrik şirketleri yılda iki veya üç defa fatura gönderdiklerini söyledi.
  16 Mart 2016
  #1
 2. Telefon ile konuşmak için.. Cevapları

soru sor

Telefon ile konuşmak için..