TBF Başkanı Erdenay, Şampiyonlar Ligi yönetiminde

İsimli konu WH 'Basketbol' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 3 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. TBF Başkanı Erdenay, Şampiyonlar Ligi yönetiminde hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin kurulması için FIBA ile ULEB arasındaki resmi ortaklık dün İsviçre'nin Mies kentinde yapılan toplantıda açıklandı.

  Avrupa Ligleri ve Federasyonlardan toplantıya katılan 18 temsilci Şampiyonlar Ligi'nin ilk Yönetim Kurulu'nu da seçti. Yönetim Kurulu'nda Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay da yer aldı.


  Eski UEFA Genel Sekreter Yardımcısı ve UEFA Şampiyonlar Ligi Kuruluş Komitesi üyesi olan Markus Studer Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ise; Stefan Holz (Alman Ulusal Lig Müdürü), Georgios Chalvatzakis (Yunanistan Ulusal Lig Başkanı), Cyriel Coommans (FIBA Avrupa Başkan Yardımcısı), Kamil Novak (FIBA Avrupa Genel Sekreteri) yönetim kurlunun diğer üyeleri oldu.


  Oluşturulan ortaklığa imza atan 10 Avrupa ligi ise; Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İsrail, İtalya, Litvanya, Polonya, Türkiye ve Yunanistan'dan oluştu.
  3 Mart 2016
  #1
 2. TBF Başkanı Erdenay, Şampiyonlar Ligi yönetiminde Cevapları

soru sor

TBF Başkanı Erdenay, Şampiyonlar Ligi yönetiminde