Taşınabilir Şarj Cihazı

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, mamoli7683 üyesi tarafından 8 Ocak 2015 tarihinde yazılmıştır. Taşınabilir Şarj Cihazı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Gelişen teknolojinin yanında gereksinimler de artmaya devam ediyor. Hayatımızda olmazsa olmazlar içinde yer alan akıllı telefonların şarj sorunu, teknolojinin getirdiği sorunlardan biridir. Çünkü akıllı telefonların en büyük sıkıntısı, batarya ömrüdür.
  Bununla beraber, telefon modellerine bağlı olarak batarya depolama alanını temsil eden Amper ölçütü artsa da,(genelde mAh, miliamper) CPU’ların gelişmesi ve ekran özelliğinin daha kaliteli bir hale gelmesiyle, tersine batarya ömrü azalıyor.

  Şimdi asıl sorulması gereken, biz sürekli olarak prize ulaşmak zorunda mıyız?

  Elbette değiliz. Bu durumdan sizi kurtaracak teknolojik bir ürün mevcut. İsim olarak taşınabilir şarj cihazı (güç bankası) diye bilinen bu aygıt, cep telefonlarınızın arkasında bulunan bataryalardan hiçbir farkı olmayan bir cihaz konumunda.

  Taşınabilir şarj cihazının amacı, şehir elektrik şebekesinden ayrı bir şekilde, yanınızda taşıyabileceğiniz cihazınızı, mobil olarak (hareket halindeyken bile) şarj edebilmenizi sağlamak.

  Bu ürün ile sadece akıllı cep telefonlarınızı değil, belirli ölçeklerde bilgisayarınızı bile şarj edebileceğinizi söylemek gerekir.

  Taşınabilir Şarj Cihazı Nasıl Çalışır?

  Taşınabilir Şarj Cihazı cihazının içindeki batarya enerji depolanmış bir hazneye sahiptir. Telefonunuzu taşınabilir şarj cihazına bağladığınızda kendi enerjisini sizin telefonunuza aktarma yapar. Böylece telefonunuzu şarj etmiş olur. Taşınabilir şarj cihaz bataryası ne kadar fazlaysa, o kadar çok telefonunuzu şarj edebilir.

  şarjaleti

  Enerjiyi Nereden Alır?

  Taşınabilir şarj cihazının telefonlardan hiçbir farkı yoktur, telefon nasıl şarj ediliyorsa, Taşınabilir şarj cihazı da o şekilde şarj edilir. Kısacası yanınızda birden çok şarj edilmiş telefon varmış gibi hissediyorsunuz. Yapmanız gereken Taşınabilir şarj cihazı ile telefon arasında enerji aktarımı yaparak, telefonu çalışır halde tutmak.

  Teknik Özelliği Nedir?

  Power Bank‘lerin bir yüzünde USB girişi bulunur ve telefonunuzu bu USB üzerinden Micro USB ya da hangi uç gerekiyorsa, bağlayarak şarj edersiniz. Bu USB uçlarının çıkış voltajı 5 Volt olarak genelde sabittir. Ancak amperi yani çıkış akımı farklıdır. Eğer telefon bataryası 1300 mAh ise (telefonunuzun marka modelini internette aratıp bataryasının kaç mAh olduğunu öğrenebilirsiniz) 1 Amper power bank USB çıkışı, daha fazla ise 2 Amper, 2.1Amper çıkış ideal olacaktır. ( 1A= 1000 mAh)

  Örnek vermek gerekirse, bir Galaxy Fame (Samsung Galaxy Fame S6810) kendi bataryası 1300mAh. Bu telefonu Power Bank 2.1 Amperlik çıkışından şarj etmeye çalışılırsa, daha hızlı şarj eder ama cihazınıza zarar vermesi sözkonusu olabilir. Buna bağlı olarak batarya ömrünü de kısaltabileceğini belirtmek gerekir. Mümkün olduğunca dikkatli kullanmakta yarar var.

  Taşınabilir Şarj Cihazı Kullanımı

  Taşınabilir şarj cihazı her zaman prize ulaşamayacak ve bataryadan müzdarip kişilerin hayatını kurtarır türden. Örnek vermek gerekirse kişisel olarak kullandığım Samsung Galaxy S4 2600 mAh‘lik bir iç bataryaya sahip. Dolayısıyla sahip olduğum 20 A’lik bataryamın telefonumu (20A/2.6A kere) 7-8 kere şarj etmesini beklemeliyim. Her ne kadar bu bazen durumdan duruma göre değişse de üç aşağı beş yukarı alacağınız performans bu şekilde olacaktır.

  Taşınabilir şarj cihazına sahip olmak için Taşınabilir şarj cihazı‘nı Tıklamanız Yeterli!
  8 Ocak 2015
  #1
 2. Taşınabilir Şarj Cihazı Cevapları

soru sor

Taşınabilir Şarj Cihazı

Alakalı Aramalar:

 1. Şarj cihazı mail