Tarihçi-yazar Talha Uğurluel'e, 'FETÖ üyeliği'nden 6 yıl 3 ay hapis

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 15 Haziran 2021 tarihinde yazılmıştır. Tarihçi-yazar Talha Uğurluel'e, 'FETÖ üyeliği'nden 6 yıl 3 ay hapis hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Tarihçi-yazar Talha Uğurluel, FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılandığı davada, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuksuz sanık Talha Uğurluel ile avukatı hazır bulundu. Savcının, sanığın örgüt üyeliği suçundan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep ettiği duruşmada, Uğurluel'in avukatı yaptığı savunmada, "Müvekkilim tarihçi ve yazardır. Tüm Türkiye'nin tanıdığı tarih konusunda bir otoritedir. Müvekkilim cemaatin en tepede olduğu bir dönemde yasaklı yazar ilan edilmiştir. Müvekkilime gerekli olan itibarın geri verileceğini düşünüyorum" dedi. Son sözü sorulan Talha Uğurluel de, "Ben, 19 kitabın yazarıyım. Onlara ait hiç bir ortama katılmadım. Ben tarih anlatıyorum. Benim bir fıtratım var, babam bile bana, 'bir şey yap dese' ben sorgularım. Ben kimsenin adamı olmadım. Beraatimi talep ederim" diye konuştu.

  Duruşma sonunda mahkeme heyeti, Talha Uğurluel'i "örgüt üyesi olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

  İDDİANAME

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Talha Uğurluel'in "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmiş, soruşturma kapsamında tutuklanan Uğurluel, 25 Nisan 2019'daki duruşmada yurtdışına çıkış yasağı getirilerek, tahliye edilmişti.
  15 Haziran 2021
  #1
 2. Tarihçi-yazar Talha Uğurluel'e, 'FETÖ üyeliği'nden 6 yıl 3 ay hapis Cevapları

soru sor

Tarihçi-yazar Talha Uğurluel'e, 'FETÖ üyeliği'nden 6 yıl 3 ay hapis